محفل انس با قرآن در مسجد جامع اسفراين برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، اين مراسم معنوي با حضور مردم متدين و مومن، امام جمعه اسفراين و معاون پرورشي و تربيت بدني سازمان آموزش و پرورش خراسان شمالي برگزار شد.
اجراي تواشيح و مديحه سرايي توسط قاريان و حافظان قرآن از ديگر برنامه هاي اين محفل بود كه در پايان قاريان برجسته و گروه تواشيح هدايايي به رسم يادبود دريافت كردند.
همچنين مراسم شبي با قرآن در روستاي رويين اسفراين با حضور مردم و قاريان برجسته برگزار شد.
مقررات راهنمايي و رانندگي از طريق پرده خواني به نوآموزان اسفراين آموزش داده شد.
راهنمايي و رانندگي اسفراين با همكاري اداره بهزيستي و امور فرهنگي ندامتگاه اين شهرستان، مقررات راهنمايي و رانندگي را از طريق پرده خواني به نوآموزان مهدهاي كودك اسفراين آموزش دارند.
به گزارش خبرنگار ما هدف اين آموزش به نوآموزان كاهش تصادفات و ارتقاي فرهنگ رانندگي است كه توسط يكي از هنرمندان و سروان هادي طلبه فرمانده پاسگاه درون شهري راهور اسفراين براي كودكان ١٠ مهدكودك اين شهر ارائه شد.
بيش از ٤٠٠ نفر از نونهالان طي ٤ روز، آموزش هاي لازم در خصوص چگونگي عبور از خيابان، آشنايي با تابلوها و چراغ هاي راهنمايي و رانندگي را فرا گرفتند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

جشنواره شيريني پزي و غذاهاي سنتي به همت مسئولان مدرسه راهنمايي ستايش شهرستان اسفراين برگزار شد.در اين جشنواره ٦٠ نفر از دانش آموزان اين آموزشگاه با پختن انواع غذاهاي سنتي و شيريني با يكديگر رقابت كردند كه در بخش غذاهاي سنتي ساينا سليمي، در پخت سمبوسه سمانه حسين زاده در پخت كاچي و رشته پلو، سارا يحيي آبادي، در پخت غذاي دلمه و شيريني پزي هم صبا ثابتي، زهره سبحاني و سپيده بدري اول تا سوم شدند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

از سوي كارگاه داستان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسفراين، عصر داستان با موضوع انقلاب اسلامي و ماه محرم برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما در اين مراسم ٣٠ داستان نويس، آثار خود را ارائه كردند كه از نويسندگان برتر تقدير شد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

مسابقه هنرهاي تجسمي با حضور ٨٠ نفر از علاقه مندان در شهرستان اسفراين برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما اين مسابقه در مجتمع فرهنگي- هنري اسفراين برگزار شد و در پايان با معرفي نفرات برتر و اهداي جوايز، نمايشگاهي از آثار هنرمندان براي بازديد علاقه مندان داير شد.در پايان در رشته طراحي گروه دانش آموزي فاطمه صادقي، در رشته طراحي گروه آزاد احسان شيفي، در رشته نقاشي با رنگ و روغن گروه دانش آموزي علي ناصري، در رشته نقاشي گروه آزاد خدابخشي، در رشته نقاشي با مدادرنگي مقطع دبيرستان نسرين عليزاده، مقطع راهنمايي زهرا صفرزاده و مقطع ابتدايي دانيال نامور، در رشته خوش نويسي گروه آزاد رويا رضازاده و در رشته معرق گروه آزاد آسيه وليان به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

صبحگاه مشترك نيروهاي نظامي و انتظامي اسفراين با حضور فرماندار و جمعي از مسئولان اجرايي اين شهرستان در پايگاه شهيد بهشتي دادگستري برگزار شد.
سيدعلي محدث رئيس دادگستري اسفراين در اين مراسم با گرامي داشت ياد و خاطره شهيدان گفت: مردم غيور ايران با حفظ وحدت و يك پارچگي در برابر ظلم مستكبران ايستادند و جمهوري اسلامي را با كوتاه كردن دست بيگانگان از كشور مقتدرانه بنا كردند.
به گزارش خبرنگار ما، در پايان مراسم پروژه گازرساني به دادگستري اسفراين به طول ٢ كيلومتر و با صرف بيش از ٧٠٠ ميليون ريال اعتبار از محل صرفه جويي اداره هاي شهرستان اسفراين به بهره برداري رسيد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

مسابقات كشتي باچوخه قهرماني كشور به ميزباني خراسان شمالي در سالن شهداي مصرزاده اسفراين برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما، در اين دوره از مسابقات ١٣ تيم با ٧٢ كشتي گير از ١٣ استان كشور به مدت ٢ روز در ٥ وزن با هم رقابت كردند. نفرات اول تا سوم اوزان مختلف به شرح زير معرفي مي شوند:
وزن ٦٥ كيلو: يوسف سازگار از خراسان رضوي، الياس علي اكبري از خراسان شمالي و عيسي جلاير از خراسان رضوي
وزن ٧٥ كيلو: حمزه حيدري از خراسان رضوي، عليرضا گلستاني از هرمزگان و عليرضا آخوندزاده از خراسان شمالي
وزن ٨٥ كيلو: محمدحسن حاجي آبادي از خراسان رضوي، حجت رهنما خراسان رضوي و مسلم نوري از خراسان شمالي.
وزن ٩٥ كيلو: اسماعيل برومند خراسان رضوي، اسماعيل داوري خراسان شمالي و صعود حاجي پور خراسان شمالي
+٩٥كيلو: جواد محمدپور خراسان شمالي، مجيد آرزومندي خراسان رضوي و هادي مجرد خراسان شمالي در مجموع تيم هاي خراسان رضوي، خراسان شمالي و مازندران مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند.به گزارش خبرنگار ما نفرات برتر هر وزن به عنوان تيم هاي الف و ب كشوري براي شركت در مسابقات بين المللي كشتي با حضور تيم هايي از كشورهاي آسيايي به ميزباني استان خراسان شمالي در سال ٨٧ در اسفراين حضور خواهند داشت.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسفراين گفت : دور جديد كلاسهاي آموزش بازيگري در اين شهرستان در حال برگزاري است.

مهدي نامور راد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود اين دوه آموزشي از سوي انجمن نمايش اين شهرستان با شركت ‪ ۲۵‬داوطلب برگزار شده است.

وي همچنين از آغاز برگزاري كلاسهاي آموزشي تئاتر در قالب كارگاه نمايش در اين شهرستان خبر داد.

او هدف از برگزاري اين كلاسها را ترغيب هنرمندان هنر نمايش براي خلق آثار هنري، مطالعه تخصصي تئاتر و نمايشنامه‌خواني ذكر كرد.

وي افزود: اين كارگاه‌ها به صورت هفتگي در محل مجتمع فرهنگي هنري اين شهرستان برگزار مي‌شود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

نخستين دوره رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشور انتخابي تيم ملي كه در اسفراين جريان داشت با قهرماني چوخه‌كاران خراسان رضوي پايان يافت.

خراسان رضوي در مجموع پنج وزن با ‪ ۲۹‬امتياز اول و استانهاي خراسان شمالي و مازندران نيز به ترتيب با ‪ ۲۵‬و ‪ ۱۲‬امتياز دوم و سوم شدند.

در بخش انفرادي و اوزان مختلف نيز نتايج ذيل به دست آمد:
‪ ۶۵‬كيلوگرم: يوسف سازگار از خراسان رضوي، الياس اكبري از خراسان شمالي و عيسي جلاير از خراسان رضوي به ترتيب اول تا سوم شدند.

در ‪ ۷۵‬كيلوگرم: حمزه حيدري خراسان رضوي، عليرضا گلستاني‌فر از هرمزگان و عليرضا آخوندزاده خراسان شمالي اول تا سوم شدند.

‪ ۸۵‬كيلوگرم: محمدحسن حاجي‌آبادي و حجت رهنما از خراسان رضوي و مسلم نوري از خراسان شمالي اول تا سوم شدند.

‪ ۹۵‬كيلوگرم: اسماعيل برومند خراسان رضوي اول و اسماعيل داوري و مسعود حاجي‌پور از استان خراسان شمالي به ترتيب دوم و سوم شدند.

در وزن باضافه ‪ ۹۵‬كيلوگرم: جواد محمدپور خراسان شمالي، مجيد آرزومندي از خراسان رضوي و محمد مجرد از خراسان شمالي به ترتيب اول تا سوم شدند.

رييس هيات ورزشهاي عشايري و روستايي استان خراسان شمالي گفت: نفرات اول و دوم اين رقابتها به عنوان اعضاي تيمهاي ملي الف و ب كشتي باچوخه جمهوري اسلامي ايران انتخاب شدند.

غلامحسين شاكري به خبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار داشت: به احتمال نفرات سوم اين رقابتها نيز در صورت امكان براي عضويت در تيم ملي انتخاب مي‌شوند كه اين انتخاب بسته به آمادگي بازيكنان دارد.


وي خاطرنشان كرد: نخستين دوره رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني آسيا سال آينده در اسفراين با شركت دو تيم از ايران در اسفراين برگزار مي‌شود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  مهندس سيد رضا نوروززاده

ديشب (25/11/86) سخنراني جناب آقاي مهندس نوروززاده نماينده محبوب شهرستان اسفراين در منزل آقاي ناظري بود.

قبل از سخنراني آقاي مهندس نوروززاده دو تن از مهندسين شركت هاي فولاد و لوله گستر اسفراين مطالبي را پيرامون انتخابات و دليل شركت در آن بيان نمودند، همچنين بين صحبت اين عزيزان توسط يكي از حضار شعري به زبان  شيرين كرمانجي قرائت شد.

سپس آقاي مهندس نوروززاده با تسليت شهادت سردار بزرگ حزب الله در سوريه به سخنراني پيرامون نقش صنعت در رشد كشور و همچنين رشد شهرها پرداختند و مطالبي را در اين جلسه عنوان نمودند كه هم ماية مباهات و افتخار و هم ماية شادي و اميدواري نسبت به رشد شهرستان در آينده است.

ماية مباهات و افتخار از اين بابت كه :

ü  تنها واحد صنعتي كل كشور كه توان توليد سوپر آلياژها ( فولادهايي با مواد افزودني مثل كروم و نيكل و .... بالاي 50% ) را دارد مجتمع فولاد اسفراين است .

ü  تنها كارخانه اي كه در كل كشور در زمينه نفت و گاز و پتروشيمي فعاليت مي كند كارخانه لوله گستر اسفراين است.

ü  اگر بخواهند در زمينه هاي نفتي و ريلي و نيروگاهي ( صفات بلند صنعت ) ورود كرده و فعاليتي را انجام دهند حتماً بايد از اسفراين گذر كنند.

ü  در ماه گذشته شفت آسياب سنگ شكن چادرملو در اسفراين كوبيده شد با وزني بيش از 80 تن

ماية شادي و اميدواري نسبت به رشد شهرستان در آينده از اين بابت كه :

ü  فاز چهارم كارخانه با 170 ميليارد تومان اعتبار قراردادش بسته شده ، كمپاني خارجي اش مشخّص شده و پول به حساب مجري واريز شده و آماده شروع است.

ü    راه آهن شهرستان اسفراين در بودجه امسال تصويب شد.

ü  پرونده كارخانه CNG   اسفراين ( دومين كارخانه در سطح كل كشور در زمينه توليد مخزن گازCNG ) هفته پيش به بانك صنعت و معدن تحويل شده است.

در اين سخنراني بطور ضمني نيز جناب آقاي مهندس نوروززاده پاسخ اين سؤال كه چرا هميشه در ايّام انتخابات نتيجه پيگيري براي ساخت كارخانه اي جديد در شهرستان مشخّص و تأييد مي‌شود را دادند و آن پاسخ اين بود :

ايّام انتخابات كه نمايندگان سرگرم كارهاي خودشان هستند بهترين زمان براي رفتن به بانك ها و گرفتن اعتبار است كه با همين شيوه نيز در مورد پرونده كارخانه CNG   اسفراين در بانك صنعت و معدن عمل كرده اند كه تا ساير نمايندگان با خبر شوند 20.000.000 دلار اعتبار اين كارخانه نيز از بانك خارج شده است .

 


با اميد سرافرازي بيشتر شهرمان و همينطور موفّقّيت آقاي مهندس نوروززاده در انتخابات اين دوره همانند ادوار گذشته

 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

مسابقات كشتي باچوخه كشور انتخابي تيم ملي روز پنجشنبه در شهرستان اسفراين آغاز شد.

رييس هيات ورزشهاي روستايي و عشايري خراسان شمالي و سرپرست اين مسابقات به ايرنا گفت: طي مسابقات به مدت دو روز در سالن شهيدان مصرزاده اسفراين ‪ ۱۳‬تيم از استانهاي مختلف كشور شركت دارند.

غلامحسين شاكري افزود: اين رقابتها توسط فدراسيون ورزشهاي روستايي و عشايري و در پنج وزن ‪ ۹۵ ، ۸۵ ، ۷۵ ،۶۵‬و ‪ +۹۵‬كيلوگرم برگزار مي‌شود.

وي خراسان رضوي، جنوبي، سمنان، گلستان، همدان، تهران، زنجان، مازندران، قم، مركزي، هرمزگان، قزوين و لرستان را از جمله استانهاي حاضر در اين مسابقات ذكر كرد.

او گفت: نفرات نخست و دوم اين مسابقات به عنوان تيمهاي ملي الف و ب براي شركت در مسابقات بين‌المللي كشتي باچوخه كه سال آينده با حضور كشورهايي از آسياي ميانه در اسفراين برگزار خواهد شد شركت مي‌كنند.

وي افزود: در اين رقابتها ‪ ۷۰‬كشتي‌گير چوخه‌كار به مدت دو روز رقابت خواهند كرد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  مدير امور آب و فاضلاب اسفراين اعلام كرد: هفت هزار و ‪ ۷۳۲‬متر از شبكه فرسوده آب اين شهر امسال تعويض شد.

رضا عطايي داشت: همچنين امسال شبكه آب اين شهرستان پنج هزار متر توسعه يافته و ‪ ۱۶۸‬انشعاب آب نيز به علت فرسودگي بازسازي شد.

وي اعتبارات هزينه شده براي اجراي طرحهاي اين شركت در سال جاري را ‪۱۸‬ ميليارد و ‪ ۴۳۷‬ميليون ريال عنوان كرد و گفت: اين اعتبارات ازمحل اعتبارات استاني و داخلي جذب شده است.

وي يادآور شد: آب شهر اسفراين توسط ‪ ۱۱‬حلقه چاه و يك رشته قنات و آب شهر صفي‌آباد نيز توسط يك حلقه چاه و يك دهانه چشمه با آبدهي ‪ ۲۲‬سي سي تامين مي‌شود.

عطايي شمار مشتركان جديد شركت آب و فاضلاب در سال جاري را ‪ ۶۶۱‬نفر عنوان كرد كه ‪ ۴۵۳‬نفر مشترك آب و ‪ ۲۰۸‬نفر مشترك فاضلاب هستند.

مدير امور آب و فاضلاب اسفراين اجراي شبكه فاضلاب، اصلاح و توسعه شبكه آب، بازسازي انشعابات فرسوده، تكميل مرحله نخست تصفيه‌خانه فاضلاب اسفراين و ايجاد خط انتقال آب شهر صفي‌آباد را از طرحهاي اين شركت در سال جاري ذكر كرد.

شهرستان اسفراين ‪ ۱۲۳‬هزار نفر جمعيت دارد.

  دريافت جديدترين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل
 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
 

سخنراني مهندس نوروززاده در اسفراين

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

رييس هيات ورزشهاي عشايري و روستايي خراسان شمالي گفت: ورزشكاران ‪۹‬ استان براي شركت در نخستين‌دور رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشور انتخابي تيم ملي وارد خراسان شمالي شدند.

"غلامحسين شاكري" روز چهارشنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: تاكنون ورزشكاران استانهاي خراسان رضوي، جنوبي، سمنان، گلستان، همدان، تهران، مازندران، زنجان و لرستان وارد اين استان شده‌اند.

وي افزود: اين ورزشكاران عصر امروز به شهر اسفراين محل برگزاري نخستين دوره رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشور اعزام مي‌شوند.

رييس هيات ورزشهاي عشايري و روستايي خراسان شمالي گفت: ‪ ۱۳‬استان كشور براي شركت در اين مسابقات اعلام آمادگي كرده‌اند كه مابقي استانها نيز تا عصر امروز وارد مي‌شوند.

وي افزود: نخستين دوره رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشور انتخابي تيم ملي عصر فردا با حضور رييس فدراسيون ورزشهاي عشايري و روستايي ايران و مسوولان استاني در اسفراين آغاز مي‌شود.

او گفت: اين رقابتها به مدت دو روز با حضور ‪ ۱۹‬تيم كه شش تيم آن از استانهاي خراسان هستند برگزار مي‌شود.

وي افزود: نفرات برتر اوزان پنجگانه اين رقابتها به عنوان اعضاي تيم ملي براي شركت در رقابتهاي آسيايي كه فروردين ماه در اسفراين پيگيري مي‌شود، انتخاب مي‌شوند.

دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

پروژه شبكه جمع آوري فاضلاب به طول ١١ كيلومتر، با ٤ ميليارد و ٥٠٠ ميليون ريال اعتبار، اصلاح و توسعه شبكه آب رساني خيابان هاي فرعي خيابان امام رضا(ع) در اسفراين با بيش از ٢ ميليارد و ٤٥٠ ميليون ريال اعتبار و زير عبور قرار گرفتن ٢٨ كيلومتر آسفالت راه هاي روستايي با اعتبار ١٥ ميليارد ريال از پروژه هاي افتتاح شده در ايام دهه فجر در اسفراين است.همچنين در اين ايام پروژه برق رساني پاسگاه شكارباني سالوك اسفراين به طول ٣ هزار و ٧٥٦ متر و با اعتبار بيش از ٤٥٠ ميليون ريال به بهره برداري رسيد و مبلغ ١٥٠ ميليون ريال اعتبار از سوي رئيس سازمان محيط زيست كشور براي گازرساني به اين پاسگاه اختصاص يافت.بهره برداري از ١٦ طرح مخابراتي با اعتبار ٦ ميليارد و ٤٤٤ ميليون ريال و بهره مندي ٤ هزار و ٤٨٣ خانوار از آن ها، راه اندازي ٢ استخر ذخيره آب كشاورزي با حجم ٤٠٠ مترمكعب، گلوگذاري قنات يخدان به طول ١٧٠ متر در مجموع با اعتبار يك ميليارد و ٦٧٠ ميليون ريال در بخش بام و صفي آباد و راه اندازي ايستگاه هواشناسي خودكار شهر صفي آباد با هزينه ٢٥٠ ميليون ريال از ديگر طرح هاي افتتاح شده دهه فجر در شهرستان اسفراين است.

دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

1- اولين مطلب درباره وبلاگ و موسسه رندی سا رندی است.

 موسسه رندي سا رندي

اطلاعاتي درباره اين موسسه كه در وبلاگ درج گرديده است:

ما جمعی ازفعالان فرهنگی در انجمن فرهنگی هنری جیک سا(ستاره سحر) قصد داریم تا با تاسیس یک صندوق اعتباری به امور فرهنگی هنری کردهای خراسان تحرک بخشیم وفعالیتها  را منسجم تر و هدفمندتر سازیم .

ما  از همه عزیزان کردزبان خراسان و همه دوستداران فرهنگ اصیل کردی می خواهیم که ما را در این امر یاری رسانند.

 عزیزان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در روزهای آتی به  این پایگاه اطلاع رسانی مراجعه نمایند یا ازطریق  ایمیل    soinda_sakurd@yahoo.com  یا با همراه : ۰۹۳۵۷۹۷۶۱۴۶ تماس حاصل نمایند.

به جهت استراتژی انجمن در راستای جذب مشارکت شما عزیزان است تقاضا داریم که به جای واریز یک مبلغ کلی یک مبلغ جزئی واریز نمایند ولی به صورت ماهانه. لطفا پس از واریز از طریق ایمیل یا تلفن به ما اطلاع دهید تا رسید مبلغ واریزی شما برایتان ارسال شود. همچنین محل هزینه وجهی که پرداخته اید برایتان ارسال شود.

امید است با پاسخ مثبت به فراخوان ما ؛ ما را در شکوفایی هر چه بیشتر فرهنگ و هنر کردی این دیار یاری نمایید. 

  شماره حساب جهت جذب کمکهای شما:  ۰۱۰۰۴۸۵۱۷۳۰۰۲  مهر کارت بانک کشاورزی به نام علی قلیچ زاده.

در ضمن با تماس با ما اگر پروژه فرهنگی-هنری در دست انجام دارید این انجمن را برای کمک متقابل مطلع سازید.

پي نوشت: به نظر ما حركت خوبي است اميدواريم كه با كمك ما و شما دوستان به سرانجام برسد.

آدرس: وبلاگ انجمن رندي سا رندي

 

  2- موسسه اي ديگري به نام انجمن كرد هاي مقيم مركز شروع به برگزاري كلاس هاي آموزش زبان كرمانجي و كردي كرده است. و از همه دوستداران زبان شيرين كرمانجي و كردي خواسته است براي حفظ اين زبان به اين كلاس هاي آموزشي مراجعه كنند.

براي اطلاعات بيشتر و شركت در اين كلاس ها مي توانيد به آدرس پست الكترونيك زير پيام بفرستيد :

kirmashanekem@gmail.com  

و هم چنين مي توانيد به آدرس زير نيز پيام بدهيد.

 gola.urmiye@gmail.com

دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  در اين چند روز سرگرم ايجاد امكانات اجتماعي و هم چنين جستجو در وبلاگ اسفراين بودم.

امروز توانستم اين امكانات را به صورت كامل به وبلاگ اضافه كنم.

امكانات اجتماعي وب چيست؟

بعد از تغيير نشاني فيد وبلاگ, امروز امكان شرينگ مطالب وبلاگ را هم درج كردم. خوب بدينوسيله مي توانيد اگر مطلبي مورد علاقه شما است آن را در يكي از سايت هاي اجتماعي ( مانند سايت هاي: بالاترین --- بیشترین --- دنباله كه فارسي هستند و ساير سايت هاي خارجي مانند Digg , Google, Yahoo , del.icio.us, )درج نماييد.

اميدوارم كه بتوانم امكانات بيشتري براي اين وبلاگ ايجاد نماييم.

دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل

 

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
  جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده

باخبر شديم كه نماينده 5 دوره و نامزد مجلس هشتم اسفراين مهندس سيّد رضا نوروززاده به طور قطعي تأييد صلاحيّت شده است و اسم و مشخّصات اش در كامپيوتر وزارت كشور جزء تاييد شدگان قرار گرفته است.

لازم به ذكر است كه به رقم اينكه بعضي از روزنامه ها (خراسان و آفتاب يزد و ...) و بعضي از سايت ها (كه اوّلين سايت ها، سايت نوانديش بود ) خبر از تأييد صلاحيّت را داده بودند امّا در تا ساعت 15:00  ديروز هيچ گونه تأييد صلاحيّت جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده در  وزارت كشور ثبت نشده بود.

به حمدالله كه صلاحيّت جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده تأييد شد بايد بكوشيم كه باز هم كانديداي اصلح به مجلس راه پيدا كند

 

 

 

اسفراين

جلسه در ستاد مهندس نوروززاده در تاريخ چهارشنبه  ۲۴/۱۱/۱۳۸۶  در ساعت ۸بعد از ظهر واقع در

 خیابان امام خمینی ۳۶ (مقابل درمانگاه فرهنگیان) طبقه دوم عکاسی فتو فرهنگ

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

همزمان با آخرين روز از ايام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي و ‪ ۲۲‬بهمن، روز دوشنبه چهار طرح مخابراتي و دو طرح عمراني در شهرستانهاي بجنورد، اسفراين و مانه‌وسملقان به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش ايرنا ‪ ۱۱‬طرح مخابراتي شامل چهار سامانه بي‌تي‌اس تلفن همراه در مناطق شهري و جاده‌اي مجموعا با ‪ ۱۶۰‬كانال ظرفيت و نيز هفت سامانه دي‌ال‌سي است كه در روستاهاي بجنورد و اسفراين نصب و راه‌اندازي شده است.

براي راه‌اندازي سايتهاي بي‌تي‌اس چهار ميليارد ريال هزينه شده و براي نصب و بهره‌برداري از دستگاههاي دي‌ال‌سي روستايي كه هريك داراي ‪ ۹۰۰‬شماره ظرفيت است سه ميليارد و ‪ ۱۵۰‬ميليون اعتبار صرف شده و امكان نصب تلفن در منازل روستايي فراهم شده است.

همچنين امروز مرحله نخست طرح هادي روستاي "سست" در شهرستان اسفراين كه با صرف ‪ ۱/۳‬ميليارد ريال اعتبار از محل دهياريها و بنياد مسكن اجرا شده به بهره‌برداري رسيد.

آزمايشگاه فني و مكانيك خاك شهرستان اسفراين نيز گشايش يافت كه براي خريد ساختمان و تجهيز آن ‪ ۱/۶‬ميليارد ريال از اعتبارات شركت مادر تخصصي آزمايشگاه فني و مكانيك خاك هزينه شده است.

به گزارش ايرنا اين طرح با هدف كنترل كيفي پروژه‌هاي عمراني و مطالعه خواص فيزيكي، مكانيكي و شيميايي خاك و مصالح راه‌اندازي شده و از اين پس تمام آزمايشهاي مربوطه در اين شهرستان قابل انجام خواهد بود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

رييس هيات ورزش هاي روستايي و عشايري خراسان شمالي گفت: تاكنون ‪ ۱۳‬استان براي شركت در نخستين دوره رقابتهاي قهرماني كشور انتخابي تيم ملي در اسفراين اعلام آمادگي كرده‌اند.

 غلامحسين شاكري گفت: پيش‌بيني مي‌شود در روزهاي آينده در صورت تداوم مساعد بودن شرايط جوي تعداد استان هاي كشور براي شركت در اين رويداد ورزشي بيشتر شود.

وي خاطرنشان كرد: بر اساس موافقت فدراسيون ورزشهاي روستايي و عشايري هر يك از استان هاي شركت‌كننده داراي يك تيم بوده و استانهاي خراسان هر كدام دو تيم در اين رقابتها خواهند داشت.

شاكري دليل موافقت فدراسيون ورزشهاي روستايي و عشايري با شركت شش تيم از استان هاي خراسان را جايگاه خاص كشتي باچوخه در اين استانها اعلام كرد.

رييس هيات ورزش هاي روستايي و عشايري استان خراسان شمالي گفت: با شش تيم خراساني تاكنون جمع تيمهاي شركت‌كننده در رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشور كه در اسفراين برگزار خواهد شد به ‪ ۱۹‬تيم رسيده است.

وي ادامه داد: تمام امكانات لازم از لحاظ فضاي ورزشي، اقامتي و پذيرايي از ورزشكاران در اين دوره از رقابتها فراهم شده است.

وي اظهار داشت: استان خراسان شمالي خاستگاه اصلي ورزش كشتي باچوخه بوده و همه ساله اين رويداد ورزشي در تقويم ورزشي هيات قرار دارد.

وي بيان كرد: اين رشته ورزشي پس از فوتبال بيشترين تماشاگر را در بين رويدادهاي ورزشي در اين استان برخوردار است و از رقابتهاي كشتي باچوخه حدود ‪ ۵۰‬هزار نفر ديدن مي‌كنند.

نخستين دوره رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشورانتخابي تيم ملي ‪ ۲۴‬تا ‪ ۲۶‬اسفندماه در شهرستان اسفراين برگزار مي‌شود.

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
 

با درود به تمام بازديد كنندگان وبلاگ

امروز در اينترنت به خبري از نماينده محترم مردم اسفراين يعني جناب آقاي مهندس نوروززاده به چشمم خورد كه خيلي خوشحال شدم، خبر از اين قرار بود كه تأييد صلاحيّت آقاي نوروززاده تأييد شد و ... كه بهتره خودتون خبر رو بخونيد:

"به گزارش منابع خبري،‌ برخي از نمايندگان مجلس هفتم كه صلاحيتشان تائيد نشده بود تا پنجشنبه تاييد صلاحيت شده اند. ‌‌در عين حال يك منبع مطلع به خبرگزاري آفتاب گفت كه برخي از نمايندگان مجلس هم به صورت قطعي تائيد ‌صلاحيت نشده اند و طي روزهاي آينده در مورد آنها اعلام نظر مي شود.اما نمايندگاني كه تاكنون هيات ‌نظارت آنها را تائيد شده اعلام كرده است عبارتند از: دلخوش نماينده صومعه سرا،‌فلاحت پيشه نماينده اسلام‌آباد غرب، جاسمي نماينده قصر شيرين، ‌سرپل ذهاب و ‌گيلانغرب، الياسي نماينده سنقر و كليايي و اميني نماينده كرمانشاه به هيات نظارت استان ‌كرمانشاه اعلام شده است.‌قنبري و همتي نماينده‌هاي كنوني ايلام نيز براي مجلس هشتم تائيد صلاحيت شده اند.‌ ‌صلاحيت مرتضوي نماينده حوزه انتخابيه اردل، فارسان و كوهرنگ و بخش كيار تائيد و صلاحيت ‌بيات نماينده فعلي زنجان و طارم نيز تائيد شده است ‌اما صلاحيت كيانوش صادق دقيقي نماينده آستانه اشرفيه،قدرت الله و محمد عليخاني،اكبر اعلمي و برخي ‌نمايندگان ديگر تاكنون تائيد نشده است. ‌همچنين سه نماينده مجلس كه عضو فراكسيون اقليت هستند تاييد صلا‌حيت شدند. به گزارش سايت‌ خبري }نوانديش{ اسامي اين سه نماينده كه اخيرا صلا‌حيت آنها به تاييد رسيده است به شرح زيراست:1- آفريده نماينده شيروان ( از حوزه انتخابيه مشهد) 2- نوروززاده نماينده اسفراين 3- مروتي نماينده خلخال."

آدرس هاي اين خبر در سايت هاي ديگراز جمله نوانديش و آفتاب يزد:

http://www.noandish.com/com.php?id=13976

http://www.aftab-yazd.com/textdetalis.asp?at=2/9/2008&aftab=8&TextID=34131

 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

فرماندار اسفراين از مردم خواست تا با حضور گسترده در آيين راهپيمايي ‪ ۲۲‬بهمن بار ديگر وحدت و همدلي خود را به نمايش گذارند.

محمدجواد طيبي روز شنبه در جمع مردم شهر صفي‌آباد اين شهرستان افزود:
همانطور كه مردم ما در پيروي از امام راحل و مجاهدت براي پيروزي انقلاب اسلامي همدل و متحد بودند بايد براي حفظ آن نيز يكپارچه باشند.

وي انقلاب اسلامي را يك هديه الهي براي مردم مسلمان ايران خواند و گفت:
اين انقلاب علاوه بر عزت و سرافرازي، افتخارات بسياري را براي كشور در سطح جهاني به ارمغان آورده است.

او همچنين به طرح گازرساني به شهر صفي‌آباد به عنوان يكي از مصوبات سفر رييس جمهور به شهرستان اسفراين اشاره و بيان كرد: كار مطالعاتي اين طرح پايان يافته و پس از تخصيص اعتبار اجرايي خواهد شد.

فرماندار اسفراين همچنين رفع مشكل افت ولتاژ برق اين شهر را نيازمند ‪۶۵‬ ميليارد ريال اعتبار دانست و گفت: ‪ ۳۵‬ميليارد ريال از اين مبلغ تامين شده كه با تخصيص بقيه اعتبار كار اجراي اين طرح نيز در سال آينده شروع مي‌شود.

وي افزود: عمليات اجرايي براي رفع مشكل برق دهستان بام در اين بخش نيز با تخصيص دو ميليارد ريال اعتبار از سال آينده آغاز خواهد شد.

به گزارش ايرنا امروز طرح كشاورزي استخر ذخيره آب كشاورزي در روستاهاي "يخدان و شيرابي" و ساماندهي قنات روستاي يخدان با مجموع اعتبار يك ميليارد و ‪ ۶۷۰‬ميليون ريال به بهره برداري رسيد.

همچنين ايستگاه خودكار هواشناسي شهر صفي‌آباد، مركز بخش بام و صفي‌آباد اسفراين با هزينه ‪ ۲۵۰‬ميليون ريال به بهره‌برداري رسيد كه امكان اندازه گيري سرعت و جهت بادو دما، رطوبت و فشار هوا و ميزان بارندگي اين منطقه از مركز استان را ميسر كرده است.

به مناسبت دهه فجر همچنين عمليات ساخت سه طرح شامل پمپ بنزين شهرداري، پاسگاه انتظامي و سالن ورزشي شهر صفي‌آباد با اعتبار چهار ميليارد و ‪۳۶۰‬ ميليون ريال آغاز شد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

گروه شهرستان ها: به مناسبت ايام  الله دهه فجر ٣ گاوداري صنعتي در شيروان مورد بهره برداري قرار گرفت و ميزان توليد شير در اين شهرستان سالانه ٥٧٧ تن افزايش يافت.به گزارش ارگي خبرنگار ما، مدير جهاد كشاورزي شيروان گفت: از اين تعداد ٢ گاوداري در روستاي حسين آباد و يك گاوداري در شهر شيروان با ١٠٥ راس گاو شيري است بهره برداري شد.
محمد محمدزاده هزينه راه اندازي اين گاوداري ها را ٢ ميليارد و ٤١٠ ميليون ريال اعلام كرد و اظهار داشت: اين ٣ پروژه براي ٢٣ نفر به طور مستقيم و غيرمستقيم اشتغال ايجاد كرده است.همچنين ٥ گاوداري در شهرستان اسفراين مورد بهره برداري قرار گرفت. به گزارش خبرنگار ما از اين تعداد ٣ طرح گاوداري ١٥ راسي و ٢ گاوداري ١٠ راسي در روستاهاي خوش، آيتمز، حسن آباد، نيشكيش اجرا شده است كه براي راه اندازي آن ها يك ميليارد و ٩٦٠ ميليون ريال از محل تسهيلات طرح هاي زودبازده هزينه شده است.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

به مناسبت گرامي داشت دهه فجر، يك ايستگاه توليدي بتن آماده در اسفراين به بهره برداري رسيد.به گزارش خبرنگار ما اين ايستگاه در زميني به مساحت ٥ هزارمترمربع احداث شده است كه داراي آزمايشگاه مجهز مكانيك خاك و ٢ سيلوي ذخيره سيمان با ظرفيت ٥٠٠ تن است. براي ساخت و تجهيز اين ايستگاه ٧ ميليارد و ٥٠٠ ميليون ريال هزينه شده است. به گزارش خبرنگار ما اين طرح براي ٢٧ نفر به طور مستقيم و ٥٠ نفر غيرمستقيم ايجاد اشتغال كرده است.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

روستاي چهاربرج اسفراين با ٥١٠ خانوار، به عنوان نوزدهمين روستاي اين شهرستان از نعمت گاز بهره مند شد.به گزارش خبرنگار ما اين پروژه به طول ١٥ كيلومتر خط انتقال ١٢ اينچي و خط تغذيه ٥/١٣ كيلومتر شبكه توزيع روستايي با نصب ٣٠٠ علمك افتتاح شد.براي راه اندازي اين طرح چهار ميليارد و دويست ميليون ريال از اعتبارات شركت گاز اسفراين هزينه شده است.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

به مناسبت دهه فجر ٥ واحد مسكوني در روستاهاي اسكندرآباد، كلاته ميرزا رحيم، درازپي و صفي آباد به مددجويان تحت پوشش كميته امداد اسفراين واگذار شد.به گزارش خبرنگار ما هر يك از اين واحدهاي مسكوني با زيربناي ٥٣ مترمربع و با هزينه اي بيش از ٥٠ ميليون ريال ساخته شده است. پروژه انتقال آب كشاورزي، مشاع آزادگان روستاي چهاربرج اسفراين نيز پروژه ديگري است كه با صرف بيش از ٣٤٠ ميليون ريال براي برخورداري ١٦ مالك اين مشاع به بهره برداري رسيده است. طول اين خط انتقال ٣ كيلومتر است.همچنين با بهره برداري از يك خط انتقال چهار و نيم كيلومتري آب كشاورزي روستاهاي حصاري و كلاته علي مردان تامين شد.هزينه اين پروژه يك ميليارد و ١٠٠ ميليون ريال مي باشد كه توسط جهاد كشاورزي تامين شده است.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

سوگواره عاشوراييان در شهرستان اسفراين روز پنجشنبه پس از شش روز برگزاري با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.

به گزارش ايرنا در اين جشنواره كه در تالار فرهنگي و هنري نسيم اين شهر برگزار شد پنج گروه از تعزيه‌خوانان برجسته اين شهرستان به اجراي برنامه پرداختند.

در پايان اين سوگواره گروه تعزيه "طفلان مسلم" عنوان برتر را كسب كرد و علي‌اصغر حكيم‌شناس، علي شاكري، سعيد كسكني، سيدحسين طيبي و سيدحسين ابراهيم‌نژاد به عنوان نفرات برگزيده معرفي شدند.

امام جمعه اسفراين در اين آيين در سخناني گفت: از عاشورا به بعد هر كس به اندازه توان خود خواسته سهمي براي زنده نگه داشتن قيام امام حسين (ع) داشته باشد كه تعزيه‌خوانان در اين مسير گام‌هاي موثري برداشته‌اند.

حجت‌الاسلام يونسعلي گرمابي در خصوص تاثيرگذاري بيشتر هنر تعزيه تاكيد كرد و اظهار داشت: هنرمندان تعزيه‌خوان بايد از لحاظ اخلاقي و معنوي امام حسين (ع) را الگوي رفتاري خود قرار دهند و از خودنمايي و ريا پرهيز كنند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

 معاونت پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش اسفراين به مناسبت گرامي داشت دهه فجر، همايش عفاف و حجاب و انقلاب اسلامي را برگزار كرد.
حجت الاسلام سيدابوالفضل موسوي كارشناس آسيب هاي اجتماعي و معاون امور فرهنگي جمعيت هلال احمر خراسان رضوي در اين همايش با اشاره به آثار رواني و عوارض اجتماعي بي حجابي در جامعه گفت: تا زماني كه تحول در خانواده به وجود نيايد، در جامعه شاهد ظهور كمالات انساني نخواهيم بود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

بخشدار "بام‌وصفي‌آباد" از توابع شهرستان اسفراين خواستار ايجاد نمايندگي اداره راه و ترابري در اين بخش شد.

محمدعلي اسماعيل‌آبادي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار داشت: هنگام بارندگي و بسته شدن راه‌هاي اين بخش هيچ وسيله نقليه‌اي براي بازگشايي راه‌ها وجود ندارد.

وي افزود: هنگام بروز مشكل، از اسفراين كه در فاصله ‪ ۷۰‬كيلومتري بخش قرار دارد وسايط و ادوات بازگشايي راه فرستاده مي‌شود كه با توجه به دوري راه گاه اين امدادرساني طولاني مي‌شود.

او بيان كرد: آخرين روستاي اين بخش در ‪ ۱۰۰‬كيلومتري مركز شهرستان اسفراين واقع شده كه به علت نبود امكانات، در حوادث و بحرانها هميشه در اين مناطق مشكل وجود دارد.

اسماعيل‌آبادي، طول راههاي آسفالته اين بخش را حدود ‪ ۱۲۰‬كيلومتر و راههاي شوسه را حدود ‪ ۱۴۰‬كيلومتر ذكر كرد.

وي افزود: اين بخش از يك دستگاه "گريدر" برخوردار بود ولي اين دستگاه نيز بنا به دلايلي به اسفراين منتقل شد.

او گفت: بايد يك نمايندگي از اداره راه و ترابري با تجهيزات و وسايط كامل در اين منطقه وجود داشته باشد كه به هنگام بروز حوادث و مشكلات به داد مردم برسد.

وي افزود: اين مشكل تاكنون بارها با فرمانداري اسفراين و اداره كل راه و ترابري و ديگر نهادهاي مربوط در استان مطرح شده ولي تاكنون هيچ اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است.

بخش بام‌وصفي‌آباد با بيش از ‪ ۲۰‬هزار نفر جمعيت در فاصله ‪ ۷۰‬كيلومتري جنوب شرقي اسفراين و ‪ ۱۲۰‬كيلومتري بجنورد مركز خراسان شمالي قرار دارد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

 ۱۴‬طرح عمراني در شهرستان اسفراين در استان خراسان شمالي همزمان با دهه فجر به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش ايرنا براي اجراي اين طرحها كه در مناطق روستايي شهرستان اسفراين به اجرا درآمده، حدود چهار ميليارد و ‪ ۸۶۰‬ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

اين طرحها شامل افتتاح پنج واحد مسكوني براي مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) شهرستان اسفراين، پنج واحد گاوداري و ايستگاه توليد بتون‌آماده ، طرح گاز رساني به روستاي ‪ ۵۱۰‬خانواري چهاربرج ، طرحهاي لوله‌گذاري انتقال آب كشاورزي در روستاهاي چهار برج ، حصاري و كلاته‌عليمردان اسفراين بود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  سخنگوي اعتماد ملي: مردم را به حضور در انتخابات تشويق مي كنيم

خبرگزاري فارس:سخنگوي حزب اعتماد ملي گفت: دبيركل حزب ما عنوان كرد كه حضور مي‌يابيم اكنون باز هم مي‌گويم در انتخابات حضور مي‌يابيم،‌مردم را هم تشويق مي‌كنيم كه در انتخابات حضور يابند.

 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس دومين مناظره انتخاباتي انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با محوريت مجلس هشتم امروز سه‌شنبه و با حضور اسماعيل گرامي‌مقدم نماينده مردم بجنورد و محسن كوهكن نماينده مردم لنجان در محل اين انجمن برگزار شد.
گرامي مقدم در ادامه افزود: چرا هيئت‌هاي اجرايي را معرفي نكرده‌اند؟ كه سابقه آنها چه بوده است؟ از چه جناحي بوده است؟ آقاي نوروززاده كه بيست سال نماينده بوده در رژيم سابق بارها به زندان افتاده اما ببينيد چه كساني آنها را رد كرده‌اند؟ آيا اين صحيح است سي سال پس از انقلاب فردي با چنين ويژگي‌ها رد صلاحيت شود؟  .....

بقيه در ادامه مطلب...

 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین ادامه مطلب ... | 
 
 
 

صلاحيت ٢٧ كانديدا از ٦٢ كانديداي نمايندگي مجلس هشتم براي حوزه هاي انتخاباتي بجنورد، جاجرم و مانه و سملقان، شيروان و اسفراين توسط هيئت نظارت تاييد شده است.به گزارش عبدي خبرنگار ما، به نقل از علي اكبر وحيدي سخنگوي هيئت نظارت بر انتخابات استان، صلاحيت ١٤ نفر براي نمايندگي شهرستان هاي بجنورد، مانه و سملقان و جاجرم تاييد شده است.
بنا براين گزارش، صلاحيت ٥ نفر براي حوزه انتخابي شهرستان شيروان و ٨ نفر براي نمايندگي مردم شهرستان اسفراين در مجلس هشتم تاييد شده است.
تاييد صلاحيت ٥ كانديدا از ١٥ كانديداي نمايندگي مجلس هشتم در شهرستان شيروان
به گزارش ارگي خبرنگار ما به نقل از فرماندار شيروان از ١٥ كانديداي نمايندگي مجلس هشتم در اين شهرستان، صلاحيت ٥ نفر توسط هيئت نظارت تاييد شده است.
غلامرضا فيض از احراز نشدن صلاحيت ٤ نفر خبر داد و گفت: صلاحيت يك كانديدا نيز به دليل ناقص بودن مدارك تاييد نشده است.وي افزود: صلاحيت ١٠ نفر ديگر نيز در دست بررسي است و تا ١٦ اسفند ماه امسال نتايج قطعي اعلام مي شود.وي از پيش بيني ١٠٢ صندوق راي گيري در اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: ٧ حوزه روستايي، ٣٩ صندوق در حوزه شيروان و ٥٦ صندوق در قالب شعبات سيار در شهرستان آراي مردم را جمع آوري خواهند كرد.وي عنوان كرد: ١٠٥ هزار نفر در شهرستان شيروان واجد شرايط راي دادن هستندصلاحيت ٨ كانديداي نمايندگي در اسفراين احراز شد
به گزارش شريفان خبرنگار ما به نقل از فرماندار اسفراين از ١٠ كانديداي نمايندگي در مجلس هشتم براي اين شهرستان صلاحيت ٨ نفر احراز و يك نفر به دليل ناقص بودن مدارك تاييد نشده و همچنين صلاحيت يك نفر نيز احراز نشده است.

٣٢ هزار نفر در شهرستان فاروج واجد شرايط راي دادن هستند
به گزارش مهربان خبرنگار ما از فاروج به نقل از محمد محمدزاده فرماندار اين شهرستان، ٣٢ هزار نفر در اين شهرستان واجد شرايط راي دادن هستند و ٥٧٠ صندوق اخذ راي در فاروج آراي مردم را جمع آوري خواهد كرد.
لازم به ذكر است شهرستان فاروج داراي حوزه انتخاباتي مستقل نيست لذا به عنوان زيرمجموعه شهرستان قوچان در استان خراسان رضوي قرار دارد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

كانون هاي شهيد رجايي و بهاره اسفراين به مناسبت گرامي داشت دهه فجر، نمايشگاهي از هنرهاي دستي و تجسمي دانش آموزان اين شهرستان برپا كردند.در اين نمايشگاه بيش از هزار و ٢٠٠ اثر در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفته است.آثار ارائه شده در قالب نقاشي، طراحي، سفالگري، هنرهاي دستي در زمينه هاي فرهنگي و وسايل كمك آموزشي دانش آموزان و تصاويري از صحنه هاي مختلف حضور مردم در دوران انقلاب اسلامي است.اين نمايشگاه تا پايان دهه فجر براي بازديد علاقه مندان در كانون شهيد رجايي اسفراين داير خواهد بود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

همزمان با دهه مبارك فجر و با حضور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان حفاظت محيط زيست روز سه‌شنبه ‪ ۲۸‬كيلومتر راه روستايي در اسفراين به بهره‌برداري رسيد.

مديركل راه و ترابري خراسان شمالي به ايرنا گفت: اين راهها مربوط به روستاهاي "سارمران، زرق آباد، گورپان، ادكان، نيشكيش، قلعه‌نو، مراغه و كسرق" بوده است.

ابوالفضل باقرنيا اظهار داشت: براي ساخت اين طرحهاي راه روستايي مجموعا ‪ ۱۵‬ميليارد ريال از محل اعتبارات سفر رياست جمهوري به اين شهرستان هزينه شده است.

وي گفت: همزمان با اين طرحها بهره‌برداري از ‪ ۱۲۵‬كيلومتر آسفالت راه روستايي در استان خراسان شمالي نيز آغاز شد.

او افزود: اين طرح‌ها در ‪ ۲۵‬روستاي استان با هزينه بيش از ‪ ۵۵‬ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

همزمان با ايام دهه مبارك فجر و با حضور معاون رييس جمهوري ورييس سازمان حفاظت محيط زيست، روز سه‌شنبه پنج طرح زيست محيطي در خراسان شمالي به بهره‌برداري رسيد.

مديركل محيط زيست خراسان شمالي در گفت و گو با ايرنا اين طرحها را شامل افتتاح دو پاسگاه محيط باني "ايزي و چهاربيد" در اسفراين، يك پاسگاه در حسين‌آباد مياندشت جاجرم، ساختمان اداري و مركز تحقيقات شهرستان جاجرم و طرح برق رساني به پاسگاه شكارباني سالوك عنوان كرد.

محسن شهرياري اظهار داشت: براي اجراي اين طرحها مجموعا ‪ ۳/۸‬ميليارد ريال اعتبار از محل اعتبارات سازمان محيط زيست هزينه شده است.

وي افزود: معاون رييس جمهوري و رييس سازمان محيط زيست كشور در جريان افتتاح اين طرحها‪ ۱۵۰‬ميليون ريال اعتباربراي‌اجراي طرح گازرساني به پاسگاه شكارباني سالوك اسفراين اختصاص داد.

منطقه حفاظت شده قرخود در مانه‌وسملقان، سراني در شيروان، سالوك و ساريگل دراسفراين و پناهگاه حيات وحش مياندشت در جاجرم‌ازمناطق حفاظت شده خراسان شمالي هستند.

خراسان شمالي ‪ ۲۸‬هزار كيلومتر مربع وسعت دارد كه ‪ ۲۶۱‬هزار و ‪ ۸۰۰‬هكتار از اين مساحت منطقه زيست محيطي است.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

 ۱۶‬طرح مخابراتي روز سه‌شنبه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامي در شهرستان اسفراين به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي اين طرح‌ها شامل ‪ BTS‬تلفن همراه، سوئيچ ‪ ،DLC‬توسعه سوئيچ مركز تلفن، دفتر آي سي تي روستايي و نصب و راه‌اندازي تلفن همگاني است.

براي ساخت و تجهيز اين طرح‌ها شش ميليارد و ‪ ۴۴۴‬ميليون ريال از اعتبارات شركت مخابرات اسفراين هزينه شده است.

با راه‌اندازي اين طرح‌ها ‪ ۳۳‬روستا در بخش مركزي و صفي‌آباد از خدمات تلفني برخوردار و تعداد چهار هزار و ‪ ۴۸۳‬خانوار زير پوشش شبكه مخابراتي قرار گرفتند.

شهرستان اسفراين ‪ ۱۲۳‬هزار نفر جمعيت دارد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

نواندیش : درحالی که یک نماینده اصولگرای مجلس از بازگشت (تایید صلاحیت) تعداد زیادی از نمایندگان ردصلاحیت مجلس هفتم به رقابت های انتخاباتی خبر داده است اما اخبار دریافتی "نواندیش" حاکی از تایید چند نامزد اصولگرای رد صلاحیت شده و تایید رد صلاحیت نمایندگان اصلاح طلب مجلس هفتم است.

براساس این گزارش بدنبال رایزنی دو نایب رییس مجلس با اعضای شورای نگهبان درخصوص نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس هفتم ، صلاحیت برخی اصولگرایان از جمله رجب رحمانی نماینده تاکستان و محسن کوهکن نماینده اصفهان تایید شده است.

از سوی دیگر اخبار "نواندیش" حاکی از تایید رد و یا عدم احراز صلاحیت نمایندگان اصلاح طلب مجلس هفتم از جمله قدرت الله علیخانی ، محمد علیخانی ، نوروززاده ، داریوش قنبری و نورالدین پیرموذن است.

همچنین گفته می شود صلاحیت برخی نمایندگان عضو فراکسیون اقلیت که از سوی هیات های اجرایی تایید شده بودند توسط هیات های نظارت رد شده است.

 تابش ، شجاع پوریان و محجوب  از جمله این نمایندگان هستند.

به نقل از سايت خبري تحليلي نوانديش

http://www.noandish.com/com.php?id=13922

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

شهرستان اسفراين به مركزيت شهر اسفراين از توابع استان خراسان شمالي در شمال شرقي ايران و شمال غربي استان خراسان رضوي قرار گرفته است .
اين شهرستان از جنوب و جنوب شرقي به استان خراسان رضوي ، از غرب به شهرستان جاجرم و از شمال و شمال شرق به شهرستانهاي بجنورد ، شيروان و فاروج محدود ميگردد.
شهرستان اسفراين بين مختصات جغرافيايي 57ْ 53َ تا 58ْ 07َ درجه طول شرقي و36ْ 31َ تا 37ْ 17َ درجه عرض شمالي واقع شده است .
شمال و شمال شرقي شهرستان محدوده اي كوهستاني و مرتفع و جنوب و مركز آن دشتي است.
شهرستان اسفراين قبل از سال 1335 بعنوان يكي از بخش هاي شهرستان بجنورد داراي 4 دهستان بنامهاي جاجرم ، ميان آباد ، سنخواست و شوقان بود.
در سال 1368 بخش اسفراين با دو بخش بنامهاي (( مركزي)) و (( بام و صفي آباد)) به عنوان شهرستان معرفي
مي گرديد و طبق آخرين تقسيمات كشوري 1383 ، شهرستان اسفراين جزء استان خراسان شمالي است كه شامل همان دو بخش فوق و 7 دهستان است.

جدول تقسيمات كشوري شهرستان اسفراين در سال 1383

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

قائم مقام هيات نظارت بر هشتمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در خراسان شمالي اعلام كرد: صلاحيت ‪ ۲۷‬تن از نامزدهاي نمايندگي مجلس در اين استان، توسط هيات اجرايي تاييد صلاحيت شدند.

علي‌اكبر وحيدي دوشنبه‌شب به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: اين افراد از ميان ‪ ۵۷‬داوطلب نمايندگي از سه حوزه انتخابيه اين استان تاييد شده‌اند.

وي افزود: از ميان اين افراد ‪ ۲۰‬نفر رد صلاحيت شده و صلاحيت ‪ ۹‬نفر نيز براي هياتهاي نظارت احراز نشد.

وي اضافه كرد: نتيجه تاييد، رد و يا عدم احراز صلاحيت يكي از نامزدهاي اين استان نيز هنوز نامعلوم است.

در استان خراسان شمالي ‪ ۶۲‬نفر براي هشتمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نامزد شده بودند كه پنج نفر از آنان قبل از آغاز رسيدگي به صلاحيتها خود از ادامه حضور در اين عرصه كناره گرفتند.

قائم مقام هيات نظارت بر انتخابات در خراسان شمالي گفت: نتيجه بررسي‌هاي هيات‌هاي نظارت استان امروز در اختيار فرمانداران قرار گرفت.

وحيدي يادآور شد: نامزدهايي كه به راي هيات نظارت اعتراض دارند بايد مراتب اعتراض مكتوب خود را در فرمهاي ارايه شده به شوراي نگهبان منتقل كنند.

به گزارش ايرنا شمار داوطلبان تاييد صلاحيت شده هياتهاي اجرايي در استان خراسان شمالي ‪ ۳۶‬نفر بود كه هياتهاي نظارت صلاحيت ‪ ۹‬نفر آنان را رد كرد.

استان ‪ ۸۱۱‬هزار نفري خراسان شمالي داراي چهاركرسي مستقل نمايندگي مربوط به شهرستانهاي بجنورد، جاجرم و مانه‌وسملقان (مشتركا يك كرسي)، شيروان و اسفراين (هريك يك كرسي) است و شهرستان فاروج در اين استان به عنوان حوزه فرعي شهرستان قوچان در خراسان رضوي مشتركا يك كرسي نمايندگي دارند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

بارش برف از لحظاتي قبل شهر بجنورد، مركز استان خراسان شمالي و برخي از ديگر نقاط اين استان را فراگرفت.

به گزارش ايرنا اين در حالي است كه بر اساس اعلام اداره هواشناسي استان از بارشهاي ديروز و ديشب در بجنورد حدود ‪ ۸‬سانتيمتر برف بر زمين نشسته است.

اين اداره دماي هواي كنوني شهر بجنورد را پنج درجه زير صفر گزارش و پيش بيني كرده كه اين دما امشب به ‪ ۱۲‬درجه زير صفر برسد.

در ‪ ۲۴‬ساعت گذشته در اين استان، مانه‌وسملقان ‪ ۵/۸‬ميليمتر، بجنورد ‪،۲/۹‬ گيفان ‪ ،۲/۴‬جاجرم ‪ ،۲‬شيروان ‪ ۱/۱‬و اسفراين هشت دهم ميلي‌متر بارندگي داشته است.

هواشناسي خراسان شمالي تداوم بارش برف و باد را براي اين استان پيش‌بيني كرد و افزود: اين وضعيت فردا نيز بصورت پراكنده ادامه خواهد يافت و در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه از بارشها كاسته و هوا سردتر خواهدشد.

بر اساس گزارش هواشناسي طي ‪ ۲۴‬ساعت گذشته شيروان با كمينه ‪ ۱۴‬درجه زير صفر سردترين و صفي‌آباد از توابع اسفراين با بيشينه صفر درجه گرمترين هواي خراسان شمالي را داشته‌اند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  بخشدار بام و صفي‌آباد اسفراين از بازگشايي راه مسدود شده هفت روستاي اين بخش خبر داد.

محمدعلي اسماعيل‌آبادي گفت: بر اثر بارندگي برف در يكي دو روز اخير راه ‪ ۹‬روستاي اين بخش مسدود شده بود كه تا كنون راه هفت روستا بازگشايي شده است.

وي افزود: اكنون راه دو روستاي عشايري "قرجه‌باير" و "نياب" هنوز بسته است كه گروههاي راهداري اداره راه و ترابري شهرستان سرگرم بازگشايي آن هستند.

او ارتفاع بارش برف در اين منطقه طي روزهاي اخير را ‪ ۱۳‬سانتيمتر ذكر كرد.

اسماعيل‌آبادي همچنين اظهار داشت: بارندگيها و سرماي ديماه امسال ‪۱۱۰‬ ميليارد ريال به بخش كشاورزي اين بخش خسارت وارد كرده است.

وي افزود: هنوز خسارات احتمالي ناشي از بارندگي‌هاي هفته اخير محاسبه نشده كه با بازگشايي راهها و مساعد شدن شرايط جوي اين خسارات نيز بررسي خواهد شد.

بخش بام و صفي‌آباد اسفراين بيش از ‪ ۲۰‬هزار نفر جمعيت دارد.

دريافت آخرين مطالب وبلاگ بوسيله ايميل دريافت مطالب وبلاگ بوسيله ايميل

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
  با سلام خدمت شما دوستان عزيز:

به دلايل زيادي براي وبلاگ اسفراين خبرنامه ايجاد كرده ايم. و هم چنين آدرس فيد وبلاگ را هم به فيدبرنر

انتقال داده ايم.

آر اس اس چيست؟
RSS مخفف Really Simple Syndication به معنی تشکیل ارتباط های بسیار ساده است. آر اس اس فایلی با فرمت خاص (XML) می باشد که شامل آخرين عناوين سایت های خبری، وبلاگ ها و سايت هايی از اين دست می باشد. در واقع آر اس اس فرمتی برای خروجی اطلاعات می باشد. با به روز شدن سایت، فایل آر اس اس آن به طور خودکار به روز می شود. محتويات فايل های آر اس اس را می توان به کمک نرم افزار های مخصوص مشاهده کرد.

آر اس اس چه مزايايی دارد؟
با گسترش روزافزون وب، دستيابی به محتوای مورد نياز و به روز، کار مشکل و زمان بريست. آر اس اس اين مشکل را حل می کند. آر اس اس اين امکان را می دهد که به راحتی و بدون نياز به مشاهده روزانه سايتهای مورد علاقه ، از محتوا و به روز رسانی های آنها مطلع شويد. وظيفه اصلی آر اس اس قابل دستيابی کردن اطلاعات و صرفه جويی در زمان است. با استفاده از آر اس اس می توانيد آخرين عناوين سايت های ديگر را با به روز رسانی خودکار در نرم افزار خبرخوان (Feed Reader) بخوانيد يا در سايت خود قرار دهيد. مثلا" نرم افزار فيد خوان اسنفر را مي توانيد از اين جا دانلود كنيد. 

چگونه از آر اس اس استفاده كنيم؟
اطلاعات ارائه شده به صورت آر اس اس را مي توان به كمك نرم افزارهاي خاصي كه خبرخوان (Feed Reader, News Aggrigator) نام دارند مشاهد نمود. نمونه اي از اين نرم افزارها را مي توان به صورت رايگان از اينترنت دانلود نمود. برخي از مرورگرها مانند IE7 امكان مشاهده محتواي آر اس اس را فراهم مي كنند. همچنين مي توان با قرار دادن اسكريپت مخصوص، عناوين سايتهاي ديگر را كه بصورت آر اس اس عرضه شده اند در در وبلاگ يا سايت شخصي نمايش داد.
در هر حال براي استفاده از آر اس اس لينك آنرا بايد وارد نرم افزار خاص نمود. لينك آر اس اس معمولاً با آيكون نارنجي رنگ زير مشخص ميشود.

فيد وبلاگ اسفراين
 

خوب براي عضويت در خبرنامه وبلاگ مي توانيد بر روي تصوير زير كليك نماييد و بعد از تاييد در ايميل خود جديدترين مطالب وبلاگ را هر ۲۴ ساعت دريافت نماييد.

عضويت در خبرنامه وبلاگ اسفراين

 

خوب بعد از تاييد ايميلي كه براي شما فرستاده مي شود . شما هر ۲۴ ساعت جديدترين مطالب را دريافت مي نماييد.

بزودي توسط مدير وبلاگ اين امكانات در سايدبار وبلاگ قرار مي گيرد.

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
  ازجمله مناطق پيش از تاريخ در اسفراين مي‌توان به تپه‌هاي انجيرلي، چهل‌ دختران(هزاره سوم تا دوره تاريخي) و محوطه‌هاي پيش از تاريخ و تاريخي توي 1 و 3 (دوره مس و سنگ تا دوران تاريخي و قرن 5 و 6 هـ) اشاره كرد.

محوطه‌هاي پيش از تاريخ اسفراين در برهه زماني خاصي به فرهنگ جنوب تركمنستان شباهت دارد كه مرز ارتباطي مناطق شمالي و جنوبي كوه‌هاي كپه‌داغ است.

تپه‌هاي تاريخي كهنه‌بام، عمارت و... ازجمله آثار دوران تاريخي منطقه است.

آستوئن يا استئين، به گفته مورخان يكي از نخستين خاستگاه‌هاي ظهور اشكانيان در شمال شرقي ايران(پارمشا) بوده است.

اين شهر براساس اسلوب معماري ساساني، در سه بخش كهندژ، ربض و شارستان ساخته شده و مهمترين مصالح به‌كار رفته در آن نيز خشت و گل است.

بخش‌هاي مهم شهر، كهندژ، شارستان خندق، حصار دور شهر و يخچال‌ها را شامل مي‌شود. در داخل حصار شهر، مسجد، مقبره شيخ‌آذري و راسته بازاري وجود داشته است.

در ارتفاعات سالوك اسفراين دژ صعلوك قرار دارد كه به احتمال زياد بايد استئين يا آستوئن دوران اشكانيان باشد. كهندژ 29 برج، 11 متري دارد كه دروازه اصلي آن در شمال‌شرقي قرار گرفته است.

در دوران ساسانيان، اسفراين ازجمله بخش‌هاي مهم ايرشهر نيشابور بود كه جاده شاهي ابريشم از آن مي‌گذشته و به نام‌هاي مهرگان، مهرجان، سپهر آيين، اسپرآيين و زابرين ناميده مي‌شده است.

به احتمال زياد اسفراين ازجمله خاستگاه‌هاي بشر بوده است؛ دليل اين ادعا وجه تسميه "اسفراين" است كه از ريشه اوستايي "اسفه" يا "اسپه" (به معني اسب) و راين (به معني مكان‌ و محل تجمع) گرفته شده است.

آثار شهر قديمي اسفراين، كه امروزه به شهر بلقيس مشهور است، در 3 كيلومتري جنوب غربي اين شهر قرار دارد.

در اينجا مي توانيد درباره عمارت ها و محوطه هاي باستاني شهر اسفراين بيشتر بخوانيد...

+ هم چنين درباره مكان هاي تفريحي و ديدني

منبع: وبگاه ميراث آريا

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
 

دهكده توريستي روئين اسفراين تنها روستاي خراسان شمالي است كه با انتشار ٢ نشريه خبري، فرهنگي و اجتماعي در جهت ارتقاء آگاهي و ترويج فرهنگ مطالعه اقدام كرده است.
محتواي يكي از نشريات اين روستا درباره عملكرد دهياري و شوراي اسلامي روستاست كه به منظور اطلاع رساني به مردم درباره فعاليت هاي اين ٢ نهاد در روستا و نيز لزوم انجام اقدامات رفاهي براي اهالي منتشر مي شود و ديگر نشريه توسط كانون انديشه گران جوان روستا در قالب موضوع هاي تاريخچه روستا، رسوم و خاطرات مربوط به دوران پيشين روستا و اطلاعات علمي چاپ مي شود.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

امام جمعه‌اسفراين گفت: بسيجيان بايد با الگو گرفتن از حضرت امام خميني (ره) هميشه بسيجي باقي بمانند.

حجت‌الاسلام يونسعلي گرمابي روز شنبه به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان حوزه‌ها و پايگاههاي مقاومت اسفراين گفت: امام راحل به بسيج اعتقادي خاص داشت و بسيجيان بايد با تاسي به ايشان هميشه بسيجي عمل كرده و بسيجي بمانند.

وي افزود: بر همه ما واجب است از دستاوردهاي انقلاب اسلامي كه بر مبناي احكام الهي و قرآني شكل گرفته پاسداري كنيم و نگذاريم كه اين انقلاب به دست نااهلان بيفتد و ارزشهايش كمرنگ شود.

امام جمعه اسفراين همچنين بر لزوم مشاركت فعال در انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد و گفت: بايد افرادي را به مجلس بفرستيم كه وفادار به انقلاب و ارزشهاي آن باشند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده

با درود به تمامي بازديد كنندگان وبلاگ

امشب خيلي خوشحال هستم چون امشب جلسه جناب جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده  نماينده 5 دوره (20 سال نمايندگي) بود من هم رفتم و سخنراني بسيار زيبا و تندي بود. آقاي نوروززاده گفتند كه چرا رد صلاحيت شدند و گفتند كه پشت پرده چه خبر و دست چه كساني در ميان است و ....

 خيلي جلسه زيبا و جالبي بود جلسه ساعت 7 شروع و 9 به اتمام رسيد. جلسه خانه آقاي قدرت نامني در خیابان ولي عصر بود، تمام خانه (كه البتّه ذكر اين نكته الزام ست كه خانه بسیار بزرگ و زیبايی بود) يعني  2.5طبقه تمام پر بود حتّي بعضي از مردم مشتاق سرپا ايستاده بودند براي طبقه بالا سيستم پخش تهيّه و راه اندازي كرده بودند. بسياري از مردم هم كه در خانه جا نبود در حياط و در كوچه به سخنان  گوش مي دادند.

از مهمانان پذيرايي به عمل آمد و در اوّل آقاي پرويزي (فرماندار قبلي شهرستان اسفراين) كه كمي كسالت هم داشتند سخنراني كردند بعد آقاي اكرامي فرد از تاریخچه چپّ و راست ، و موقعيّت آن در ايران گفت و توضيحاتي در اين باره گفت كه حدود نيم ساعت به طول انجاميد. بعد هم آقاي مهندس كاظميان كه مجري برنامه بود جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده را به محل سخنراني دعوت كرد كه جناب آقاي نوروززاده هم با سخنراني شيوا، رسا، زيبا و پر از طعم انتقاد جلسه را پيش برد و به اتمام رساند. و در آخر هم ختم جلسه.

مردم بسياري براي اين سخنراني آمده بودند و كوچه و خيابان ولي عصر پر از ماشين بود(تا ۵۰۰ ماشين شمرده شد كه بيش از اين تعداد ماشين بود).

 

براي فردا اگر امكان داشت سخنراني جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده را به صورت متن  در وبلاگ به‌همراه عكس قرار مي دهم.

به اميد پيروزي جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده در انتخابات اين دوره  مثل دوره هاي قبل با تمام قدرت

 

براي معرفي بيشتر و سابقه كاري جناب آقاي مهندس سيّد رضا نوروززاده لطفا به لينك زير مراجعه كنيد

http://etemademelli.ir/about/profile/detail.php?ID=889

 

منتظر نظرات، پيشنهادات و انتقادات شما در قسمت نظرات وبلاگ هستيم.

 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

رقابتهاي كشتي باچوخه قهرماني كشور انتخابي تيم ملي جمهوري اسلامي ايران روز ‪ ۲۴‬بهمن ماه جاري در اسفراين برگزار مي‌شود.

رييس هيات ورزشهاي روستايي و عشايري خراسان شمالي گفت: تاكنون ‪ ۱۳‬تيم از استانهاي مختلف كشور براي شركت در اين دوره از رقابتها اعلام آمادگي كرده‌اند.

غلامحسين شاكري روز چهارشنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار داشت:
پيش‌بيني مي‌شود حداقل ‪ ۱۵‬تيم از استانهاي كشور در اين دوره از رقابتها شركت كنند

بقیه در ادامه مطلب ...

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین ادامه مطلب ... | 
 
 
 

مديركل اداره حفاظت محيط زيست خراسان شمالي اعلام كرد سرشماري زمستانه حيات وحش اين استان پايان يافت.

محسن شهرياري روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار داشت: در اين سرشماري تمامي وحوش از نظر تعداد و جنسيت در مناطق تحت مديريت آزاد كوهستاني و دشتي شمارش شدند.

بقیه در ادامه مطلب ....

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین ادامه مطلب ... | 
 
 
 

با فرا رسيدن ايام دهه فجر مسابقات كشتي با چوخه قهرماني ايران يه مدت سه روز در شهرستان اسفراين برگزار مي‌شود.

 همزمان با ايام دهه فجر امسال مسابقات كشتي با چوخه قهرماني كشور - انتخابي تيم ملي از 24 تا 26 بهمن ماه به مدت سه روز در شهرستان اسفراين برگزار مي‌شود.

‌اين مسابقات با همكاري اداره تربيت بدني و هيات ورزش روستايي و عشايري خراسان شمالي و موافقت فدراسيون مربوطه و ساير دستگاه‌ها برگزار مي‌شود.

تمهيدات لازم براي برگزاري هرچه باشكوه‌تر اين مسابقات انجام گرفته است.

شهرستان اسفراين به عنوان مهد كشتي با چوخه كشور شناخته شده است. 

در همین رابطه لینک زیر را دنبال کنید.>>>>

مطالبی درباره کشتی باچوخه 

 

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
 

فرمانده انتظامي اسفراين گفت: طي ٢ ماه گذشته با تلاش كاركنان اين نيرو، ٤١ قاچاقچي در شهرستان دستگير شدند كه از آن ها ١٤ كيلو و ٦٩٩ گرم ترياك و شيره ترياك، ٢١٢ گرم كريستال و ٦٧ گرم انواع ديگر مواد مخدر كشف شده است.
سرهنگ دوم «قاسم علي عبديوسف خاني» اظهار داشت: باتوجه به آمار بالاي سرقت موتورسيكلت در شهرستان، پليس آگاهي با انجام كارهاي عملياتي و بررسي سوابق، اعضاي ٢ باند سرقت موتورسيكلت را دستگير كرد كه آن ها به سرقت ٢٥ دستگاه موتورسيكلت اعتراف كردند.
وي از كشف و ضبط ٣ قبضه سلاح غيرمجاز در ٢ ماه گذشته خبر داد و تصريح كرد: در اين مدت ٥٣ دستگاه تجهيزات ماهواره اي كشف شد و ١٥ نفر دستگير و تحويل مقامات قضايي شدند.وي با اشاره به كشف هزار و ٢٢٧ ليتر مشروبات الكلي و ٨٧ حلقه لوح فشرده غيرمجاز توسط پليس اطلاعات، گفت: در اين زمينه ٦ نفر دستگير شدند.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

نمي دانم چه بگويم

از شدّت ناراحتي چه بگويم

موضوع از اين قرار است كه من طبق معمول براي كاري به كافي نت رفتم و ناگهان چشمم به كاغذي كه بر در كافي نت  زده بودند خورد كه نوشته بود صبح ها بانوان و عصر ها آقايان، براي يك لحظه هنگ كردم و بعد چند لحظه داخل كافينت شدم البتّه با زدن دل به دريا ، كه ديدم همه دختراند و يك طور خاصّي نگاه مي كنند و القصّه باقي ماجرا . با شرمندگي از كافي نت در آمدم و زمين و زمان را ..... مي گفتم  با خودم مي گويم كه اين كار ها براي چيست؟ مگر كافي نت حمّام است كه بايد از هم جدا شود مگر چه جور جايي است كه بايد جدا شود. حتماً فردا هم نانوايي ها را از هم جدا مي كنند، روز بعد مغازه ها و بعد پياده رو ها و ديگر فكر كنم تمام مكان ها را كه جدا كردند نوبت به خانه ها برسد كه زنان را از همسرانشان جدا كنند (ولي من يقين دارم كه چنين روزي برسد).

دوستان    چند وقتي است كه در اسفراين كافي نت ها زنانه مردانه شده‌اند، براي مثال در يك كافي نت فرد صبح ها زنانه است  و هيچ مردي حق ندارد كه به كافي نت برود و عصر ها مردانه است كه درست برعكس است يعني هيچ زني حق ورود ندارد

وقتي موضوع را پرسيدم گفتند كه اماكن به تمامي كافي نت ها دستور داده تا زنانه مردانه شوند.

آخر حكم دليل منطق،اين كار اماكن را نمي فهمم و چه لزومي به اجراي اين دستور است.

من كه از اين موضوع بسيار ناراحتم هر چند كه به قول آنها يه مزايايي دارد ولي معايب و ضررهاي بسيار زيادي دارد

اين كار ها هيچ فايده اي ندارد و با اين كار ها نمي توانيم بگوييم كه پيشرفت كرده ايم اتّفاقاً برعكس از اين قبيل كار ها باعث پسرفت ما در جامعه جهاني مي‌شود. در كجاي جهان همچين قانوني وضع شده چه در كشور هاي كافر و اسلامي چه در كشور هاي مسيحي يهودي و .... اسلامي(عربستان لبنان بحرين يمن قطر و غيره)

و....

 

ما منتظريم اگر شما نظر، پيشنهاد يا انتقادي دربارة موضوع بالا داريد لطفاً در قسمت نظرات درج نماييد .

 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
     
 

pctfx3.1

Digital Classic Float Template

Interactive CD Catalogue گروه طراحي چندرسانه اي وبلاگ رسانه گشت و گذار در دنياي رسانه هاي ديجيتال Medium Blog - Digital Media World قالبهاي رايگان سايت و وبلاگ Advanced Persian Blog Templates طراحي و پياده سازي قالب سايت مركز طراحي و توسعه سي دي هاي مولتي مديا

اطلاعات مربوط به كارگاه طراحي قالب: كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, دانلود قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, جزئيات قالب هاي رايگان Template Design Workshop, جستجوي قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, تماس با كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, درباره كارگاه طراحي قالب

pictofxt Farsi Blog ميزباني وب

ثبت سايت دامنه فارسي لينوکس سرور