برنامه هاي دهه ي اول فاطميه اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين تشريح شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي ، حسن ملوندي كارشناس مسئول تشكل هاي ديني اداره تبليغات اسلامي اسفراين از برنامه هاي دهه ي فاطميه خبر داد گفت : برگزاري برنامه هاي مسجد محوري به مناسبت شهادت فاطمه زهرا(س) و همچنين هيئات مذهبي به مدت 5 شب از امشب 26 ارديبهشت ماه در مساجد و تكاياي سطح شهر برگزار مي شود .

وي افزود : خواهران نيز برنامه سوگواري را همزمان همزمان به صورت هيئات مذهبي در سطح شهر و روستاهاي تابع به مدت 10 روز در حسينيه ها و منازل مسكوني برگزار مي كنند .

ملوندي تصريح كرد : تعداد 40 پارچه آويزي براي نصب در سطح شهر تهيه شده است .

گفتني است : مراسم عزاداري در دانشگاه آزاد اسلامي و دانشگاه پيام نور شهرستان اسفراين از ديگر برنامه هاي ابلاغي اداره تبليفات اسلامي شهرستان اسفراين است .

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

جشن ميلاد حضرت زينب (س) با حضور جمع كثيري از قاريان و حافظان قرآن و هيئات مذهبي در شهرستان اسفراين برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي ، حجةالاسلام صادق دانشمند سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين در اين مراسم گفت : ما مديون فداكاري هاي حضرت زينب (س) هستيم كه با علم به شهادت واسارت همه را براي آزادي به جان خريد و از حرمت هاي اسلام ناب محمدي (ص)با صبر و استقامت در مقابل مصائب دنيوي پاسداري كرد .

وي افزود : سيره زندگي اين بانوي اسوه ، براي تمامي مسلمين درسي الهي بوده و ايشان با گفتن سخن حق و خطبه هاي الهي خويش بشريت را بيدار كرد و شهادت سالار شهيدان را با افتخار به زبان آورد و با انجام دستورات الهي دين خود را نسبت به خونهاي ريخته شده واقعه كربلا ادعا نمود واز پايمال شدن حق زير زبانهاي نا مربوط منافقين جلوگيري نمود .

گفتني است : در اين مراسم بيش از 100 نفر شركت داشتند .

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

دوره پاياني آزمون قرآني سطح 1 ديروز در شهرستان اسفراين برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي ،حسين براتي مقدم كارشناس مسئول كانون دارالقرآن اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين با اعلام اين خبر افزود : آزمون طرح تربيت معلم با حضور داوران استاني و مسئول دارالقرآن استان خراسان شمالي در محل دارالقرآن اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين برگزار گرديد .

وي تصريح كرد : آزمون سطح 1 شامل : روش تدريس عملي قرآن ، قرائت شفاهي ، بخش خواني و كلمه خواني قرآن مجيد مي باشد .

وي خاطر نشان كرد : در اين آزمون 22 نفر حضور داشتند .

گفتني است : در پايان اين آزمون مسئول دارالقرآن اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي از مركز قرآني باغ طه ي اسفراين بازديد نمود .

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين با فرماندار اين شهرستان ديدار و گفتگو كرد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي ، حجة الاسلام صادق دانشمند سرپرست اداره تبليغات اسلامي اسفراين در ديدار با فرماندار در خصوص برنامه هاي عمراني مجتمع فرهنگي و ساخت خانه هاي عالم به بحث و بررسي پرداختند .

صادق دانشمند ضمن ارائه گزارش كار در خصوص ساخت خانه هاي عالم در اين شهرستان گفت : در حال حاضر 3 باب خانه عالم در حال ساخت بوده كه 1 باب آن به زودي به بهره برداري خواهد رسيد .

در ادامه اين نشست محمد جواد طيبي فرماندار اسفراين ضمن تقدير و تشكر از فعاليت هاي فرهنگي اداره تبليغات اسلامي خاطر نشان كرد : وجود اداره تبليغات اسلامي امري ضروري و لازم بوده و بايد بدانيم علما از ابتدا پرچم دار حركتهاي مذهبي و بشر دوستانه در تمامي دوران بوده اند

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

سرپرست اداره تبليغات اسلامي اسفراين با روحانيون مستقر در اسفراين ديدار كرد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي ، حجة الاسلام صادق دانشمند سرپرست اداره تبليغات اسلامي اسفراين گفت : هدف از اين نشست پرداختن به مسائل روحاني مستقر و مشكلات موجود در روستاها و حل مسائل با تعامل و خرد جمعي است .

حجة الاسلام دماوندي روحاني مستقر ايرج ضمن تقدير و تشكر از اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين افزود : مشكلات موجود در روستاها حل نشدني بوده تنها نيازمند به گذشت زمان است تا با روحيه افراد آشنايي پيدا كرده و در صدد حل مشكل برآييم .

در ادامه حجة الاسلام ممتازي روحاني مستقر روستاي خوشين نيز ضمن اعلام رضايت از اداره تبليغات اسلامي و اشاره به حل مسئله خانه عالم اضافه كرد : به لطف خداوند و پي گيري هاي انجام شده توسط اداره تبليغات اسلامي اسفراين و مركز استان خانه عالم روبه اتمام و به زودي مورد بهره برداري قرار مي گيرد كه به نوبه خود اين مسئله مي تواند بسياري از مشكلات روستاها را حل نمايد .

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  رييس فرهنگ و ارشاد اسلامي اسفراين به خبرنگار شبستان در بجنورد گفت: انجمن قرآن و نهج البلاغه ويژه خواهران در اسفراين، 18 ارديبهشت در مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان به شكلي رسمي فعاليت خود را آغاز كرد.

مهدي نامور لزوم شناسايي، ساماندهي و پرورش بانوان و حفاظ قرآني را هدف اصلي تشكيل اين ساختار فرهنگي ذكر كرد.

مهدي نامور با تأكيد بر اين مطلب كه سعادت واقعي در گرو ورود قرآن و آموزه هاي قرآني به بطن زندگي است، ترويج صحيح فرهنگ قرآني را ديگر هدف محوري شكل گيري اين انجمن دانست.

وي افزود: زنان و مادران ستون استوار تربيت خانواده ها هستند پس مي بايست بسترهاي فراگيري صفات تربيتي مستتر در قرآن براي مادران بيش از پيش گسترده شود.

وي همچنين وارد كردن قرآن و مفاهيم آن در زندگي روزمره خانواده ها، برگزاري مراسم و مسابقات قرآني را به اهداف تأسيس اين انجمن اضافه كرد.
 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

دكتر سيد رضا نوروززادهپاسخ نوروززاده به خبرسازي عليه اصلا‌ح‌طلبان ردصلا‌حيت‌ شده؛
مي‌خواهند عمل ناصواب ردصلا‌حيت‌ها را توجيه كنند

پس از ردصلا‌حیت‌های انجام‌شده در انتخابات مجلس هشتم و با اینكه انتخابات برگزارشده و ردصلا‌حیت‌شدگان دیگر نمی‌توانند درجریان مجلس هشتم تاثیرگذار باشند اما گویا عده‌ای به‌دنبال این هستند كه با انتشار اخباری درباره نمایندگان ردصلا‌حیت‌شده و به تعبیری پرونده‌سازی برای آنان، هم ردصلا‌حیت این نمایندگان را توجیه كنند و هم اینكه آنان را از حضور در انتخابات دوره‌های آینده مجلس منصرف كنند.
شاید در راستای این هدف بود كه یكی از سایت‌های نزدیك به دولت با انتشار خبری با عنوان ابهام ۱۵۰ میلیون یورویی در خط تولید فولا‌د اسفراین منتشر و تلا‌ش كرد سیدرضا نوروززاده نماینده ۵ دوره مجلس از اسفراین را متهم كند. پس از انتشار این خبر نوروززاده جوابیه‌ای خطاب به این سایت ارسال كرده اما این سایت از چاپ این جوابیه امتناع كرده است. ‌
سیدرضا نوروززاده عضو كمیسیون صنایع و معادن و نماینده اسفراین درباره ادعاهای این سایت توضیح داد: در اسفراین دو كارخانه احداث شده است. كارخانه فولا‌د اسفراین و كارخانه لوله‌گستر اسفراین. فولا‌د اسفراین تولیدكننده فولا‌دهای آلیاژی است و تنها كارخانه‌ای است كه سوپرآلیاژها را تولید، ‌ریخته‌گری، آهنگری و قطعه‌سازی سنگین می‌كند و با كمال افتخار شفت آسیاب چادر ملو در اسفراین ریخته‌گری شد و این مجتمع تنها واحدی است كه می‌تواند هرگونه مقاطع آلیاژ كم و بالا‌ را ریخته‌گری و آهنگری كند.> ‌
نوروززاده با بیان اینكه در طول عمر صنعت نفت، تجهیزات نفت به‌طور كامل در ایران ساخته نمی‌شده است اظهار داشت: <كارخانه دیگری به نام لوله‌گستر وجود دارد كه تولیدكننده لوله‌های جدار چاه‌های نفت است و این اولین كارخانه‌ای است كه لوله‌های جدار چاه را ساخته و این لوله‌ها در حال حاضر نیز در حال مصرف است و امیدواریم كه نیازمندی ایران در این حوزه به خارج قطع شود چرا كه حتی اگر این لوله‌ها را به ایران بدهند باز هم به قیمت گران می‌فروشند.
نماینده اسفراین تصریح كرد: با توجه به اینكه من عضو كمیسیون صنایع و معادن بودم، نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتیم كه اكنون كه با توجه به وجود این دو كارخانه در اسفراین می‌توان در زمینه صنایع ریلی نیروگاهی و پتروشیمی سرمایه‌گذاری كرد و با یك سرمایه‌گذاری كوچك می‌توان كارهای بزرگ را انجام داد به عنوان نمونه می‌توان شیرهای سرچاهی و لوله‌های حفاری را به كمك این كارخانجات تولید كرد رئیس‌جمهور هم دستور داد كه این موضوع بررسی شود و این موضوع درحال بررسی و كار كارشناسی است.
نوروززاده درباره خبر منتشر‌شده توسط این سایت وابسته به دولت توضیح داد: لوله‌های ‌CRA كه هر كیلوی آن بیش از ۶۰ دلا‌ر قیمت دارد و تاكنون علی‌رغم تماس با روس‌ها و اوكراینی‌ها از سوی دفتر فناوری ریاست‌جمهوری كوچك‌ترین اطلا‌عاتی درباره فناوری این لوله‌ها به دست نیامده است. فولا‌د اسفراین اكنون در حال تحقیق است و هنوز به یك جمع‌بندی نرسیده است كه درخواست تامین اعتبار برای خودش یا شركتی دیگر داشته باشد. در این راستا ما با كمپانی‌های روسی، اوكراینی و اروپایی تماس گرفتیم و از آنها خواستیم كه لیست تجهیزات موردنیاز ساخت این لوله‌ها را با استفاده از امكانات كشور و بدون استفاده از امكانات كشور ارسال كنند و در حال حاضر در حال مذاكره هستیم و هیچ پیشرفت دیگری نداشتیم و لذا این ادعا كه گفته شده ۱۰۰ میلیون یورو از شركت پارس‌جنوبی پیش‌دریافت شده و ۱۲۵ میلیون یورو وام دولتی از صندوق ذخیره ارزی درخواست شده و از شورای اقتصاد هم درخواست شده كه به صورت ترك مناقصه این معامله انجام شود دروغ محض است و اصلا‌ً پروژه به جمع‌بندی نرسیده است كه ما در خواستی به نهادهای مالی ارسال كنیم.> ‌
وی درباره نتایج انتشار این نوع اخبار تصریح كرد: <این نوع خبرها كه سایت‌های حامی دولت منتشر می‌كنند اطلا‌ع‌رسانی به بیگانگان است كه بدانند این نوع پروژه در ایران در حال پیگیری است و آنها هم كه می‌توانند این لوله‌ها را با كیلویی بیش از ۶۰ دلا‌ر به كشور بفروشند در ایجاد كارخانه با ما همكاری نداشته باشند.> ‌
‌ نوروززاده یادآور شد: <امروز كه لوله‌های این كارخانه در چاه‌های نفت ایران مستقر است این خبرها منتشر می‌شود و ادعا می‌كنند كه با حمایت نوروززاده ردصلا‌حیت‌شده، این كارخانه در سال ۸۲ با ۳ برابر ارزش آن خریداری شده در حالی كه این خبر كذب محض است و این كارخانه در ۱۰ سال پیش توسط وزیر صنایع وقت به صورت ترك مناقصه از كشور بلژیك با قیمت ۱۵ میلیون دلا‌ر خریداری شد و بعد از خریداری آن محل اجرای كارخانه هم به عهده وزیر بود و در برابر چند شهر دیگر وزیر وقت اسفراین را انتخاب كرد.> ‌
وی اضافه كرد: <با هزینه حمل و نقل و نصب كارخانه در اسفراین جمعاً ۳۰ میلیون دلا‌ر برای آن هزینه شد و اینكه گفته‌اند ۵۰ میلیون دلا‌ر برای كارخانه هزینه شده است دروغ محض است و اسناد آن هم موجود است و این آقایان كه این خبر را منتشر كرده‌اند می‌توانستند به آرشیو وزارت صنایع مراجعه كنند تا متوجه واقعیت شوند.>
نماینده اسفراین تاكید كرد: <این افراد با انتشار این خبر قصد داشتند مطرح كنند كه افرادی كه ردصلا‌حیت شدند پرونده فساد مالی دارند و دنبال توجیه عمل ناصواب شورای نگهبان هستند. من ۲۰ سال نماینده مجلس بودم و افتخارم این است كه باعث میلیاردها دلا‌ر سرمایه‌گذاری در كشور شده‌ام و زندگی‌ام اكنون مثل آیینه صاف است و اگر این افراد اسنادی دارند منتشر كنند و جوابیه‌ ما را كه برایشان ارسال كردیم در سایتشان درج كنند.> وی در پایان گفت: <آنكه از خدا نترسد از بنده خدا نمی‌ترسد.> ‌
نوروززاده همچنین جوابیه‌ای خطاب به این سایت ارسال كرده كه در این سایت منتشر نشده است. در جوابیه نوروززاده خطاب به این سایت آمده است: در پاسخ به خبر آن سایت تحت عنوان ابهام ۱۵۰ میلیون یورویی در خط تولید فولا‌د اسفراین به استحضار می‌رساند كه این شركت در حال حاضر تنها شركت تولید‌كننده فولا‌دهای آلیاژی ‌High technology و آهنگری سنگین كشور می‌باشد و از طرف دیگر نیاز كشور به لوله‌های ‌CRA و سایر تجهیزات سرچاهی نفت ضروری و اجتناب‌ناپذیر است، لذا هر ایرانی وطن‌دوست وظیفه دارد با استفاده از متخصصان و بهره‌گیری از امكانات داخل و حتی خرید دانش فنی و تجهیزات لا‌زمه از خارج، تلا‌ش مضاعفی جهت قطع وابستگی نماید كه در این راستا این شركت اقدام به تولید لوله‌های ‌Casing و ‌Tubing با همكاری شركت لوله‌گستر نموده است. در ضمن بررسی تولید لوله‌های ‌CRA با توجه به اهمیت آن در دستوركار این شركت قرار گرفته است كه تاكنون درحد مطالعه و جمع‌آوری اطلا‌عات پیشرفت داشته كه نتیجه آن تولید شمش سوپر آلیاژ ‌CRA مطابق با استاندارد جهانی در مقیاس پایلوت بوده است كه جهت شكل‌دهی و تولید لوله ضدزنگ مورد نظر، نیاز به خرید دانش فنی و تجهیزات لا‌زم می‌باشد و تا به حال هیچگونه قرارداد اجرایی با هیچیك از طرف‌های مذاكره منعقد نشده است، لذا خبر تعجب‌برانگیز دریافت ۱۰۰ میلیون یورو و پیش پرداخت از شركت نفت و گاز پارس‌جنوبی حتی در قالب مذاكره نیز محقق نشده است كه اسناد موجود روشنگر این مطلب می‌باشد، درنتیجه این مطلب شدیدا تكذیب می‌گردد. در خاتمه آنچه از خبر كذب فوق نتیجه می‌شود، تنها تحریك كمپانی‌های خارجی به قطع روابط در جهت انتقال فناوری و در نتیجه تداوم واردات است كه خود به معنای آب در آسیاب دشمن ریختن است. شایسته بود آن رسانه محترم قبل از انتشار این خبر كذب از وزارت صنایع صحت و سقم مطلب را پیگیری می‌نمود تا حداقل بر تلا‌ش‌های صورت گرفته در این شركت خط بطلا‌ن كشیده نمی‌شد. بدیهی است كه انتشار چنین اخبار كذبی موجب تشویش اذهان عمومی و سلب اعتماد مدیران دلسوز می‌گردد.


http://www.roozna.com/Negaresh_site/FullStory/?Id=59863

http://www.aftab.ir/news/2008/may/11/c1c1210495021_politics_iran_reza_noroozzadeh.php

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

- اردوي عملي درس آمادگي دفاعي دانش آموزان دختر شهرهاي اسفراين و صفي آباد از سوي بسيج دانش آموزي ناحيه مقاومت بسيج اسفراين به مدت ٥ روز برگزار شد كه هزار دانش آموز دختر، آموزش هاي لازم در خصوص چگونگي استفاده از سلاح، ايست و بازرسي و امداد و نجات را فرا گرفتند.
- دومين همايش دبيران شيمي استان هاي خراسان شمالي و رضوي در اسفراين برگزار شد كه در آن بيش از ١٨٠ دبير از دبيرستان هاي اين استان ها حضور داشتند. در پايان ٩ دبير بازنشسته شيمي و دانش آموزان ممتاز اين درس مورد تقدير قرار گرفتند.
- ٣٠٠ دانش آموز اسفراين در اردوي رزمي- فرهنگي طرح ولايت ناحيه مقاومت بسيج اين شهرستان به مدت ٢ روز توان رزمي خود را به نمايش گذاشتند و آموزش هاي لازم در زمينه رزم شبانه، جهت يابي در شب، ستون كشي، تاكتيك هاي نظامي و اصول تيراندازي را فرا گرفتند.
- محفل انس با قرآن به مناسبت گرامي داشت هفته عقيدتي- سياسي از سوي ناحيه مقاومت بسيج اسفراين برگزار شد در اين محفل جمعي از قاريان به ياد شهداي همرزم خود و استاد شهيد مرتضي مطهري آياتي از كلام وحي را تلاوت كردند.
- بيش از هزار و ٥٠٠ دانش آموز ١٠ آموزشگاه ابتدايي و راهنمايي اسفراين در دوره آموزش نجوم شركت كردند.
- طرح خودكفايي در مدرسه شبانه روزي محبوبه بام صفي آباد به منظور تقويت رويه كار، تلاش، مسئوليت پذيري دانش آموزان و استفاده بهينه از اوقات فراغت اجرا شد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

اولين گردهمايي تشکل هاي بانوان در اسفراين برگزار شد .

به گزارش اداره کل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي ، اولين گردهمايي تشکل هاي بانوان با حضور بيش از 100 نفر از اعضاي اين تشکلها در اسفراين برگزار شد .

حسن ملوندي کارشناس مسئول امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي اسفراين با بيان اين مطلب گفت : اين گردهمايي با هدف ايجاد يک کارگاه آموزشي براي هيئات مذهبي بانوان و بالا بردن سطح کيفي برنامه ها برگزار گرديد .

وي افزود : اين گردهمايي باحضور بيش از 100 نفر از مسئولين تشکل هاي مذهبي هيئات با سخنراني حجة الاسلام والمسلمين گرمابي امام جمعه اسفراين برگزار شد .

حجةالاسلام والمسلمين گرمابي امام جمعه شهرستان اسفراين در اين گردهمايي گفت : عبادت شما بايد سبک ولي همراه با تعقل و تفکر بوده و هدف از برگزاري مراسمات وجلسات قرآني فقط خواندن صرف نباشد بلکه انديشه ساز و انسان ساز باشد .

وي به مسئوليت سنگين وخطيري که بر دوش مسئولان تشکل ها نهاده شده است اشاره کرد وگفت : اين لطف خداوندي است که نصيب شما شده و بايد قدر اين لحظات را دانسته و در تهذيب نفس از ديگران پيشي گرفته و ديگران را توصيه به تقوا کنيد و سعي کنيد تمامي اعمالتان براي خدا باشد .

گفتني است 20 تشکل مذهبي بانوان با تعداد 140 اعضاي اصلي در اسفراين فعاليت دارند .

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  احداث مصلي اسفراين آغاز شدعمليات كلنگ‌زني احداث مصلي شهر اسفراين از توابع خراسان شمالي امروز طي آيين ويژه‌اي برگزار شد.

در اين مراسم كه رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان‌هاي خراسان، معاون عمراني استاندار خراسان شمالي، امام جمعه، فرماندار و شماري از مسئولان اين شهرستان‌ حضور داشتند، عمليات اجرايي مصلي بزرگ اسفراين در زميني به مساحت 9 هزار متر مربع و زيربناي 5 هزار متر آغاز شد.
براي احداث اين مركز كه ظرف 3 سال تكميل و به بهره‌برداري خواهد رسيد يك ميليارد ريال اعتبار اوليه از سوي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان‌هاي خراسان اختصاص يافته است.
زمين مورد نياز اين مصلي در شرق اسفراين، از سوي شهرداري و خيرين منطقه اهدا شده است.
براي تكميل اين پروژه 10 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است كه بخشي از آن توسط خيرين اين شهرستان تامين خواهد شد.
هم‌اكنون در خراسان شمالي يك مصلي در شهر بجنورد قرار دارد و احداث مصلي در ساير شهرستان‌هاي اين استان از سوي شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان‌هاي خراسان در دستور كار قرا ردارد. 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

مدير اداره تبليغات اسلامي اسفراين با روحانيون مستقر بخش بام وقارضي ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي : حجت الاسلام صادق دانشمند مدير اداره تبليغات اسلامي شهرستان اسفراين به همراه حجت الاسلام شيرمحمديان مسئول واحد اعزام مبلغ ضمن سر کشي از روحانيون مستقر بخش بام وروستاي قارضي ونشست در خصوص مسائل فرهنگي روستاهاومشکلات روحاني مستقر بحث وگفتگو نمودند.

صادق دانشمند ضمن گرامي داشت شهادت استاد مطهري گفت : هجرت شما روحانيون مقدس است چرا که براي دين اسلام وگسترش آداب ومعارف فرهنگي کلام مجيد يکي از بزرگترين اهداف انقلاب اسلامي کشور عزيزمان هجرت کرده ايد و با الگو پذيري از بزرگان چون استاد شهيد مطهري مي توان در راستاي تعليم وتربيت گامهاي بزرگي را برداشت .

وي در ادامه ضمن تقدير وتشکر از روحانيون مستقر آنان را دعوت به صبوري در مقابل مشکلات موجود نمود و افزود : خداوند نويد پيروزي را به صابران داده است .

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي : به مناسبت هفته معلم محفل انس با قرآن شب گذشته در مسجد جامع قديم با حضور بيش از 300 نفر از علاقمندان به قرآن مجيدبرگزار شد.

قاريان اين جلسه با حضور محمد صادقي مسئول دارالقرآن خراسان شمالي وحاج علي اصغر قلعه نوئي – ابوالفضل قدرتي و هادي سيفي و قاريان جوان اين شهرستان بودند که به اجراي تلاوت پرداختند.

اين محفل با همکاري اداره تبليغات اسلامي شهر ستان اسفراين – جامعه قاريان وحافظان و دارالقرآن الکريم اداره كل تبليغات اسلامي خراسان شمالي برگزار شد.

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

نواندیش: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که عمدتا عضو فراکسیون خط امام (ره) می باشند "بدنبال تداوم هتک حرمت و اهانت به بعضی از مراجع عظام تقلید توسط برخی روزنامه ها به ویژه آنها که با امکانات عمومی اداره می گردند و پیامدهای زیانبار ناشی از این شیوه ها " به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر دادند.

به گزارش "نواندیش" در متن تذکر به صفارهرندی آمده است : متاسفانه در ادامه رویکرد اهانت به برخی از مراجع تقلید اخیرا تعدادی از روزنامه ها به وِیژه روزنامه کیهان که با هزینه بیت المال انتشار می یابد ، دوباره به حضرت آیت الله صانعی که از معتمدان حضرت امام بوده است ، اهانت صورت گرفته است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سکوت از کنار قضیه عبور کرده است.

امضا کنندگان این تذکر عبارتند از :
قدرت الله علیخانی (نماینده بویین زهرا و آوج ) / علی عسگری (نماینده مشهد و کلات) / ولی الله شجاع پوریان (نماینده بهبهان) / محمدرضا تابش (نماینده اردکان) / حسین امیری (نماینده زرند) / ناصر نصیری (نماینده گرمی) / اسماعیل جبارزاده (نماینده تبریز) / هادی حق شناس (نماینده انزلی) / داریوش قنبری ( نماینده ایلام) / گرامی مقدم (نماینده بجنورد ) / آفریده (نماینده مشهد) / نوروززاده (نماینده اسفراین) / محمد قمی (نماینده پاکدشت) / جهانبخش امینی (نماینده کرمانشاه) / محمد علیخانی (نماینده قزوین) / مهرانگیز مروتی (نماینده خلخال) / محمد پورفاطمی (نماینده دشتی و تنگستان) / حبیب اسماعیل زاده (نماینده فلاورجان)/ وزیری (نماینده کهنوج) / محجوب (نماینده تهران) و چند امضای ناخوانای دیگر.


 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  سيد رضا نوروززاده نماينده محترم مردم اسفراين

نواندیش: نماینده اسفراین درمجلس هفتم در مورد ادعاهای یک سایت حامی دولت در خصوص کارخانه فولاد اسفراین گفت: «فولاد اسفراین در سال 69 مصوب شورای اقتصاد در اسفراین مستقر شد و 4 فاز مختلف این پروژه اجرا شده است».
 
سیدرضا نوروززاده در گفتگو با خبرنگار "نواندیش" افزود: «فولاد اسفراین تنها واحدی است که سوپر آلیاژها را تولید،‌ریخته‌گری، آهنگری و قطعه‌سازی سنگین می‌کند و با کمال افتخار شفت آسیاب چادر ملو در اسفراین ریخته‌گری شد و این مجتمع تنها واحدی است که می‌تواند هرگونه مقاطع آلیاژ کم و بالا را ریخته‌گری و آهنگری کند».
 
نوروززاده اظهار داشت: «در کنار این مجتمع یک واحد دیگر به نام لوله‌گستر وجود دارد که تولیدکننده لوله‌های جدار چاه‌های نفت است».
 
وی ادامه داد: «متاسفانه امروز ما با اینکه در منطقه عسلویه و درمجاورت قطر شاهد حفاری روزشمار همسایگان از مخزن مشترک هستیم و ما به دلیل اینکه نمی‌توانیم لوله از خارج تهیه کنیم از سال 84 به بعد عملاً‌موفقیت چندانی در حفاری چاه‌های گاز و لوله‌گذاری آن نداشتیم. با توجه به اینکه لوله‌های مورد مصرف در آن چاه‌ها لوله‌های ضدزنگ استیل هستند و فولاد این لوله‌ها فقط در اسفراین قابل تولید است، تولید تعدادی از تجهیزات نفت در دستور کار فولاد اسفراین قرار گرفت».
 
نماینده اسفراین تصریح کرد: «فولاد اسفراین اکنون در حال تحقیق است و هنوز به یک جمع‌بندی نرسیده است که درخواست تامین اعتبار برای خودش یا شرکتی دیگر داشته باشد. در این راستا ما با کمپانی‌های روسی، اوکراینی و اروپایی تماس گرفتیم و از آنها خواستیم که لیست تجهیزات موردنیاز ساخت این لوله ها را با استفاده از امکانات کشور و بدون استفاده از امکانات کشور ارسال کنند و در حال حاضر در حال مذاکره هستیم و هیچ پیشرفت دیگری نداشتیم و لذا این ادعایی که گفته شده 100 میلیون یورو از شرکت پارس جنوبی پیش دریافت شده و 125 میلیون یورو وام دولتی از صندوق ذخیره ارزی درخواست شد و از شورای اقتصاد هم درخواست شده که به صورت ترک مناقصه این معامله انجام شود دروغ محض است و اصلاً پروژه به جمع‌بندی نرسیده است که ما در خواستی به نهادهای مالی ارسال کنیم».
 
وی افزود: «این نوع خبرها که سایت‌های حامی دولت می‌کنند اطلاع‌رسانی به بیگانگان است که بدانند این نوع پروژه در ایران در حال پیگیری است و آنهاهم که می‌توانند این لوله‌ها را با کیلویی بیش از 60 دلار به کشور بفروشند در ایجاد کارخانه با ما همکاری نداشته باشند».
 
نوروززاده یادآور شد: «امروز که لوله‌های این کارخانه در چاه‌های نفت ایران مستقر است این خبرها منتشر می‌شود و ادعا می‌کنند که باحمایت نوروززاده رد صلاحیت شده این کارخانه در سال 82 با 3 برابر ارزش آن خریداری شده در حالیکه این خبر کذب محض است و این کارخانه در 10 سال پیش توسط وزیر صنایع وقت به صورت ترک مناقصه از کشور بلژیک با قیمت 15 میلیون دلار خریداری شد و بعد از خریداری آن محل اجرای کارخانه هم به عهده وزیر بود و در برابر چند شهر دیگر وزیر وقت اسفراین را انتخاب کرد».
 
وی اضافه کرد: «با هزینه حمل و نقل ونصب کارخانه در اسفراین جمعاً 30 میلیون دلار برای آن هزینه شد و اینکه گفته‌اند 50 میلیون دلار برای کارخانه هزینه شده است دروغ محض است و اسناد آن هم موجود است و این آقایان که این خبر را منتشر کرده‌اند می‌توانستند به آرشیو وزارت صنایع مراجعه کنند تا متوجه واقعیت شوند».
 
نماینده اسفراین تاکید کرد: «این افراد 2 هدف را از انتشار این خبر داشتند. اول اینکه مطرح کنند که افرادی که رد صلاحیت شدند پرونده فسادمالی دارند که ما جواب آنها را قبلاً داده‌ایم و من 20 سال نماینده مجلس بودم و افتخارم این است که باعث میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری درکشور شده‌ام و زندگیم اکنون مثلا آییه صاف است واگر این افراد اسنادی دارند منتشر کنند و جوابیه‌ ما را که برایشان ارسال کردیم در سایتشان درج کنند».
 
وی در پایان گفت: «آنکه از خدا نترسد از بنده خدا نمی‌ترسد».

گفتنی است یک سایت حامی دولت منتسب به فاطمه رجبی در خبری کذب ادعا کرده بود با اصرار نوروززاده رئیس کمیسیون صنایع مجلس وقت، شرکت لوله گستر اسفراین به صورت دسته دوم (با ارزش 50 میلیون دلار) به همین شیوه به 3 برابر ارزش واقعی یعنی 150 میلیون دلار از کشور بلژیک به دولت فروختند و به بهانه نوسازی با 12 میلیون یورور شروع به بازساری نموده اند.


لينك خبر

http://www.noandish.com/com.php?id=15767

http://baznevis.com/view.php?newsid=6188&

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
 

به مناسبت هفته معلم از زحمات و تلاشهاي ‪ ۱۷۹‬معلم نمونه كشوري، منطقه‌اي و استاني شهرستان اسفراين با حضور مسوولان محلي قدرداني شد.

امام جمعه اسفراين در اين مراسم از معلمان به عنوان بنيانگذاران فكر و انديشه در جامعه ياد كرد و گفت: معلمان بنيانگذاران فكر و انديشه محسوب مي‌شوند كه همانند انبيا رسالت بزرگي دارند.

بقيه در ادامه مطلب ...

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین ادامه مطلب ... | 
 
 
  معاون فني و اجرايي سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي مي‌گويد كاهش ‪۵۴‬ درصدي بارندگي در اين استان در حالي است كه دوسوم كشتزارها و باغهاي اين خطه ديمزار است.

خراسان شمالي ‪ ۳۴۴‬هزار هكتار عرصه كشاورزي دارد كه ‪ ۳۰۸‬هزار هكتار آن كشتزار و ‪ ۳۸‬هزار هكتار عرصه باغي است.

اين در حالي است كه بنا به اعلام مسوولان اين استان در سال جاري تاكنون با ‪ ۵۴‬درصد كاهش بارندگي مواجه بوده كه براي عرصه ديم بحران بزرگي محسوب مي‌شود.

معاون فني و اجرايي سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي  گفت: سرماي زمستان در سال زراعي جاري و پراكنش باران در پاييز و بهار براي كشتزارهاي اين استان عواقب ناخوشايندي چون به سطح سبز نرسيدن مزارع را رقم زده است.

علي‌اصغر عليزاده افزود: كم‌آبي و پراكنش باران حتي براي مزارعي كه به سطح سبز رسيده‌اند نيز بحران‌زا است.

وي گفت: آن دسته از گندمزارهايي كه رطوبت اوليه را دريافت كرده و تا ‪۱۵‬ سانتيمتر نيز رشد سبزينه داشته‌اند با مواجهه با كم‌آبي در بهار به سرعت رشد كرده و به مرحله زايش زودرس مي‌رسند.

او بيان كرد: با اين شرايط گياه به سرعت به مرحله دانه‌دهي مي‌رسد، در حالي كه گياه باردهي لازم را نداشته و ساقه كوتاه و غيرقابل برداشت مي‌شود.

وي تنها راهكار حمايت و كمك به كشاورزان و باغداران براي مقابله با خشكسالي را در اين استان قرار گرفتن منطقه در فهرست استانهاي درگير با خشكسالي متوسط يا شديد بيان كرد.

او قرار نگرفتن خراسان شمالي را در زمره استانهاي زيان ديده از خشكسالي به نوعي نتيجه عدم اطلاع‌رساني دقيق از وضعيت كل استان بيان كرد و گفت: به اين منظور لازم است تمام مسوولان مربوط به آب و خاك با يكديگر همكاري داشته باشند.

معاون فني و اجرايي سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي ادامه داد: لازم است شبكه پيش‌بيني قوي هواشناسي داشته باشيم تا بتوانيم به موقع كشاورزان را از خطر بروز خشكسالي آگاه كرده و اطلاعات لازم را به آنان ارايه دهيم.

وي راهكارهاي مقابله با خشكسالي در اين را استان براي كمك به كشاورزان فعال ساختن بيمه محصولات، در نظر گرفتن تسهيلات بانكي، توجه به بدهكاريهاي بانكي زارعان، صدور اجازه حفر چاه‌هاي دستي در باغها و مديريت بهينه آب دانست.

او تاثير اقداماتي از اين دست را كوتاه‌مدت دانست و گفت: راهكارهاي بلندمدتي چون مديريت صحيح مزارع، ارائه الگوي كشت مناسب، جايگزيني كشت دوم براي مناطقي كه داراي آب هستند و هماهنگي با شركت آب منطقه‌اي براي تامين بخشي از آب اراضي پاياب سدها نيز ضرورت دارد.

مدير آب و خاك سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي نيز بهره‌وري مناسب از آب در بخش كشاورزي را امري مهم عنوان كرد و گفت: با توجه به كم‌آبي كه امسال كشاورزي استان را تهديد مي‌كند بايد روشهاي مديريت آب را بكار بست.

غلامرضا حجي‌پور، روشهاي افزايش بهره‌وري را كه در استان مي‌توان بكار گرفت شامل استفاده از ارقام بذر اصلاح شده، جايگزيني محصول، بهبود فعاليتهاي كشاورزي، مديريت تهيه آب، مديريت آب در مزرعه، كم‌آبياري، آبياري دقيق و تكميلي و مصرف آب براي محصولات با ارزش ذكر كرد.

وي استفاده از بذور اصلاح شده را يكي از مهمترين روش‌هاي بهره‌وري آب ذكر و بيان كرد: اصلاح بذر نقش مهمي در عملكرد بيشتر به ازاي آب مصرفي دارد كه به عنوان مثال باعث كاهش طول دوره رشد مي‌شود.

او جايگزيني محصول را دومين راه بهره‌وري از آب كشاورزي دانست و گفت: در اين شرايط جايگزيني كشت محصولات كم‌آب به جاي محصولات پرآب مانند برنج راهي قابل توجه است.

وي بهبود فعاليتهاي كشاورزي با مديريت بهتر خاك، حفظ حاصلخيزي خاك و كنترل آفات و علفهاي هرز را از ديگر راهكارهاي مقابله با كم‌آبي در اين شرايط ذكر كرد.

او همچنين مديريت تهيه آب را ديگر شيوه بهره‌وري از آب ذكر كرد و گفت:
يكي از اصول اساسي در آبياري اطمينان از ميزان آب قابل دسترسي است.

وي اضافه كرد: تهيه آب در زمان مناسب مي‌تواند تنش در دوره‌هاي بحران آب را كاهش داده و منجر به افزايش عملكرد شود.

مدير آب و خاك سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي همچنين بر مديريت آب در مزارع تاكيد و بيان كرد: در دوره‌هاي رشد يك محصول، تنش آب مي‌تواند صدمه به گياه وارد ساخته لذا سامانه آبياري بايد طوري طراحي شود كه نياز آبي محصول را در زمان مناسب فراهم كنند.

وي ادامه داد: كم‌آبياري باعث افزايش بهره‌وري از هر واحد آب مي‌گردد لذا آبياري تكميلي در طي زمان كه بارندگي به تاخير مي‌افتد و يا صورت نمي‌گيرد مهم است.

او آبياري دقيق را شامل آبياري قطره‌اي و باراني ذكر و بيان كرد: اين نوع آبياري تبخير غيرمفيد آب را كاهش داده و آب را بطور يكنواخت براي محصول فراهم مي‌كند.

وي مصرف آب براي محصولات با ارزش را ديگر راهكار مفيد مديريت آب خواند و گفت: كشت محصولات داراي ارزش زياد به جاي محصولات كم‌ارزش، بهره‌وري آب را افزايش مي‌دهد.

مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي خراسان شمالي نيز استفاده از تقسيم آب براي آبياري باغها را عامل مفيدي براي مقابله با كم‌آبي احتمالي در فصل تابستان بيان كرد.

عباسعلي صفايي عرصه باغباني استان را ‪ ۳۸‬هزار هكتار عنوان كرد و گفت:
درختان با اينكه در برابر كم‌آبي مقاومت بيشتري نسبت به سرمازدگي از خود نشان مي‌دهند اما بروز بحران كم‌آبي بر كميت و كيفيت توليدات باغي تاثير منفي مي‌گذارد.

مدير جهاد كشاورزي جاجرم نيز گفت: امسال كمبود بارندگي كشاورزي اين شهرستان را با تنش آبي مواجه كرده است.

سيدعلي‌اصغر كلانتري ،ميزان بارش باران در مركز اين شهرستان را تنها پنج ميليمتر از آغاز سال ‪ ۸۷‬اعلام كرد و گفت: كاهش باران و ديركرد بارش منجر به ثمر ندادن محصولات ديم اين منطقه شده است.

وي سطح زير كشت گندم در اين شهرستان را ‪ ۱۱‬هزار هكتار ذكر كرد و گفت:
چهار هزار هكتار از اين سطح ديم است كه با كمبود بارندگي سال جاري به سطح جوانه زدن كامل نيز نرسيده است.

او تاخير در آغاز كشت بهاره را نيز ديگر مشكل ناشي از كمبود بارندگي در اين منطقه عنوان و بيان كرد: ديمزارهاي جاجرم در اين بين خسارات بيشتري را متحمل شده‌اند.

وي وسعت كشتزارهاي اين شهرستان را ‪ ۱۴‬هزار هكتار ذكر كرد و گفت: بيش از چهار هزار هكتار از اين سطح ديم است.

وي گفت: ‪ ۱۰‬درصد از گندمزارهاي جاجرم نيز از ناحيه سرمازدگي سال زراعي جاري ‪ ۱۰۰‬درصد خسارت ديده و به سطح سبز نرسيدند.

او اضافه كرد: بيشتر گندمكاران اين مزارع اقدام به شخم مزارع و كشت مجدد بهاره در آن كردند كه اكنون با خشكسالي مواجه شده‌اند.

فرماندار فاروج نيز از خسارت ‪ ۱۶۰‬ميليارد ريالي به عرصه زراعي باغي و دامي اين شهرستان از ناحيه سرمازدگي و خشكسالي امسال خبر داد.

محمد محمدزاده در گفت و گو با ايرنا افزود: با شرايط موجود پيش‌بيني مي‌شود توليد در بخش زراعت و باغباني اين شهرستان بين ‪ ۲۵‬تا ‪ ۵۵‬درصد، دام ‪ ۱۰‬درصد و زنبورداري ‪ ۳۰‬درصد كاهش داشته باشد.

وي سطح زراعت اين استان را ‪ ۲۶‬هزار هكتار عنوان كرد و گفت: ‪ ۱۳‬هزار هكتار، معادل ‪ ۵۰‬درصد از اين سطح ديم است كه خشكسالي توليدات اين بخش را به مخاطره انداخته است.

مديركل اداره هواشناسي خراسان شمالي هم مي‌گويد با وجود كاهش بارندگي‌ها امسال اين استان در فهرست استانهاي مواجه با خشكسالي قرار نگرفته است.

حسن عراقي اظهار داشت: اين در حالي است كه شهرستان بجنورد در طول يك دوره يك ساله زراعي از مهر تا فروردين ماه ‪ ۵۳‬درصد كاهش بارندگي داشته است.

وي با اشاره به اينكه برخي ايستگاههاي هواشناسي استان به دليل تازه تاسيس بودن آمار مقايسه‌اي از كاهش بارندگي كل منطقه ندارند گفت: ممكن است مناطقي از استان وجود داشته باشد كه امسال كاملا درگير خشكسالي شده باشد.

او اضافه كرد: به استناد تحقيقات ميداني اداره‌هاي جهاد كشاورزي و امور آب كه از كاهش چشمگير آب چاهها و قناتها خبر داده و خشكسالي در آن احساس مي‌شود، مي‌بايست بررسي دقيق‌تري براي تعيين خشكسالي اين استان انجام شود.

وي با بيان اينكه استانهاي درگير خشكسالي مي‌توانند از تسهيلات خشكسالي استفاده كنند گفت: براي اظهار نظر در مورد قرار گرفتن خراسان شمالي در فهرست ‪ ۱۰‬استان درگير خشكسالي نياز به بررسي دقيق تري وجود دارد.

او گفت: خراسان شمالي ‪ ۱۰۰‬ايستگاه باران سنج معمولي، چهار ايستگاه سيبنوتيك(همه ديدي)، شش ايستگاه خودكار و چهار ايستگاه باران سنج كيلو مانوژي دارد.

ميانگين كمترين و بيشترين باران ساليانه خراسان شمالي نيز به ترتيب ‪ ۱۲۰‬ميليمتر در ايستگاه جاجرم(دشت) و ‪ ۴۶۸‬ميليمتر در ايستگاه دركش (ارتفاعات دشت سملقان) است.

ميانگين بارش سالانه خراسان شمالي نيز ‪ ۲۹۵‬ميليمتر برآورد شده است.

خراسان شمالي ‪ ۳۴۴‬هزار هكتار عرصه كشاورزي دارد.

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
  امام جمعه شهرستان اسفراين گفت: هر چه كه ميزان كار و تلاش در جامعه افزايش يابد به همان ميزان كاهش فقر و بيكاري را شاهد خواهيم بود.

 حجت‌الاسلام يونسعلي گرمابي روز پنجشنبه در ديدار شماري از كارگران، فرماندهان واحدهاي بسيج دانش‌آموزي و فرهنگيان با وي، افزود:
كارگران بازوان توانمند اقتصاد و توليد در كشور هستند و با كار آنان بسياري از ناهنجاريهاي اجتماعي ريشه‌كن مي‌شود.

وي اظهار داشت: كارگران قشر زحمتكش و مولد كشور هستند و همواره و در شرايط مختلف از ياري رساندن به انقلاب و نظام اسلامي غافل نبوده‌اند.

وي با اشاره به تقارن هفته كارگر، معلم و هفته عقيدتي سياسي افزود: هر سه قشر كارگر، فرهنگي و بسيجيان بايد يد واحده باشند و با پيروي از ولايت فقيه اجازه ندهند دشمن به ارزشهاي انقلاب آسيبي برساند.

 فرمانده منطقه مقاومت بسيج خراسان شمالي نيز در آييني كه به مناسبت هفته عقيدتي سياسي در اسفراين برگزار شد گفت: بسيجيان باوفاترين ياران انقلاب هستند كه معلم، كشاورز و يا كارگرهستند.

سرهنگ "حسينعلي يوسفعلي‌زاده" به اشاره به سالروز شهادت شهيد مطهري افزود: ايشان همه عمر با بركت خود را براي خدمت به اسلام و انقلاب صرف كرد و گسترش افكار و انديشه‌هاي وي در سطح جامعه از ضروريات است.

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
  اسفراين

به گزارش خبرخودرو ، معاون وزیر صنایع و معادن و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: مجتمع‌های فولاد و لوله‌گستر اسفراین از کلیدی‌ترین و راهبردی‌ترین شرکتهای زیرپوشش این سازمان است.

مهندس احمد قلعه‌بانی افزود: این دو از طرح‌های مهم صنعتی کشور هستند که برای ایجاد و راه‌اندازی آنها هزینه و تلاش بسیاری شده و تولیدات آنها مورد نیاز صنایع مختلف به ویژه نفت و گاز است.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرحهای توسعه و تکمیل این دو مجتمع افزود: این شرکتها از فهرست واگذاری خارج شده و امید است که با اجرای طرحهای تکمیلی این زنجیره، تا دو سال آینده بطور کامل به بهره‌برداری برسند.

معاون وزیر صنایع و معادن اظهار امیدواری کرد که بخش خصوصی نیز برای ایجاد صنایع وابسته و تکمیلی در مجاورت این مجتمع‌ها اقدام کند

بقيه در ادامه مطلب ...

 

 

 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین ادامه مطلب ... | 
 
 
  دومين همايش دبيران درس شيمي از استانهاي خراسان شمالي و روضوي روز شنبه در مجتمع شهر اسفراين برگزار شد.

طي اين همايش با شركت ‪ ۱۸۰‬تن از دبيران شيمي از شهرستانهاي مختلف مقالاتي از سوي شركت‌كنندگان ارايه شد.

"غني‌سازي اورانيوم، اختراعات شيمي، سنتز نانوپودر پيزوالكترونيك و شيمي و سلامت" از جمله مقالات علمي بود كه توسط دبيران و اساتيد حاضر در اين همايش قرائت شد.

طي اين همايش از شماري از دبيران پيشسكوت شيمي استانهاي خراسان شمالي و رضوي و نيز تعدادي از دانش‌آموزان ممتاز اين رشته درسي با اهدا هدايايي مورد تقدير واقع شدند.

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
 

عمليات اجرايي طرح توسعه مجتمع فولاد اسفراين در استان خراسان شمالي روز چهارشنبه طي مراسمي با حضور معاون وزير صنايع و معادن آغاز شد.

مديرعامل مجتمع فولاد اسفراين در اين مراسم گفت: براي اجراي اين طرح ‪۹۴‬ ميليون يورو اعتبار ارزي نياز بود كه ‪ ۳۲‬ميليون يورو از اين اعتبار از محل سرمايه‌گذاري خارجي و مابقي از محل اعتبارات وزارت صنايع و معادن تامين مي‌شود.

محمدحسين شاه‌حسيني افزود: طرح توسعه شامل ايجاد كارگاه عمليات حرارتي و ماشين‌كاري سنگين و تجهيزات تابگيري، پوسته‌كني، ريخته‌گري مداوم و ذوب قطره‌اي است.

وي گفت: اين طرح در زميني به مساحت ‪ ۳۰‬هزار مترمربع در دست اجرا قرار گرفته كه ميزان توليدات اين واحد توليدي با اجراي طرح توسعه ذوب آن از ‪ ۱۲۰‬هزار تن به ‪ ۱۸۰‬هزار تن و محصولات آن از ‪ ۸۱‬هزار تن به ‪ ۱۵۸‬هزار تن خواهد رسيد.

به گزارش ايرنا همچنين همزمان با اجراي اين طرح عمليات ساخت مخزن سي‌ان جي كارخانه لوله‌گستر اسفراين با حضور معاون وزير صنايع و معادن در زميني به مساحت ‪ ۸۰‬هزار مترمربع آغاز شد.

مديرعامل مجتمع لوله‌گستر اسفراين گفت: براي اجراي اين طرح
‪ ۳۲۰‬ميليارد ريال اعتبار پيش‌بيني شده كه با مشاركت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و شركت سايپا ساخته مي‌شود.

ناصر علويان افزود: ظرفيت اين مخزن حدود ‪ ۲۰۰‬هزار تن خواهد بود.
 
 
   |    نوشته شده توسط دوستار اسفراین
 
 
  معاون وزير صنايع و معادن و رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت:

مجتمع‌هاي فولاد و لوله‌گستر اسفراين از كليدي‌ترين و راهبردي‌ترين شركتهاي زيرپوشش اين سازمان است.

احمد قلعه‌باني افزود:
اين دو از طرح‌هاي مهم صنعتي كشور هستند كه براي ايجاد و راه‌اندازي آنها هزينه و تلاش بسياري شده و توليدات آنها مورد نياز صنايع مختلف به ويژه نفت و گاز است.

وي با اشاره به آغاز اجراي طرحهاي توسعه و تكميل اين دو مجتمع افزود:
اين شركتها از فهرست واگذاري خارج شده و اميد است كه با اجراي طرحهاي تكميلي اين زنجيره، تا دو سال آينده بطور كامل به بهره‌برداري برسند.

معاون وزير صنايع و معادن اظهار اميدواري كرد كه بخش خصوصي نيز براي ايجاد صنايع وابسته و تكميلي در مجاورت اين مجتمع‌ها اقدام كند. 

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
  من نه طرفدار این هستم نه طرفدار آن....

 

بلکه با استقلال در رای می گوییم که کاری که با نمایندگان اصلاح طلب کردند به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست چه شد از آن ۱۴۰ نماینده مجلس ششم که هیچ کدام در مجلس هشتم حضور ندارند.

این که برخی از دوستان بیان می دارند که وی غارت گر و .... ظلمی آشکار بیش نیست. نباید وی را که خدماتی ارزنده اسفراین کرد را چنین بی محابا مورد سرزنش قرار داد.

آیا هستند کم افرادی که در شهرک صنعتی اسفراین مشغول به کار هستند؟ و ایجاد اشتغالی عظیم را در اسفراین بوجود آورد.

من به نوبه خود عرض می کنم که :

 

چو خواهی که نامت بود جاودان

مکن نام نیک بزرگان نهان

بهتر است انسانی سپاس گزارم باشیم.

این که ایشان رد صلاحیت شدند . به خاطر مسائل سیاسی کشور بود نه به خاطر مشکل دیگری....

 
 
   |    نوشته شده توسط كرمانج و كرد
 
 
     
 

pctfx3.1

Digital Classic Float Template

Interactive CD Catalogue گروه طراحي چندرسانه اي وبلاگ رسانه گشت و گذار در دنياي رسانه هاي ديجيتال Medium Blog - Digital Media World قالبهاي رايگان سايت و وبلاگ Advanced Persian Blog Templates طراحي و پياده سازي قالب سايت مركز طراحي و توسعه سي دي هاي مولتي مديا

اطلاعات مربوط به كارگاه طراحي قالب: كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, دانلود قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, جزئيات قالب هاي رايگان Template Design Workshop, جستجوي قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, تماس با كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, درباره كارگاه طراحي قالب

pictofxt Farsi Blog ميزباني وب

ثبت سايت دامنه فارسي لينوکس سرور